7 °C
kevés felhő

Harmadszorra sem jött össze Halepnek

2018.01.27 - 15:32

A világelső Simona Halep 7-6(2), 3-6, 4-6 arányú vereséget szenvedett szombaton a világranglista második helyén álló Caroline Wozniackitól (Dánia) az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyes versenyének döntőjében.

A 26 éves Halepnek ez volt pályafutása harmadik elveszített Grand Slam-döntője, miután korábban elveszített még kettőt Roland Garrosban (2014, 2017). A 27 éves Wozniackinak, aki hat év szünet után hétfőtől ismét átveszi a WTA ranglista vezetését, szintén a harmadik Grand Slam-torna döntője volt, miután korábban kétszer veszített a US Openen (2009, 2014). Simona Halep közel állt első GS-torna győzelméhez, hisz 4-3-ra vezetett a döntő szettben és 5-3-ért szerválhatott, de Wozniacki ügyesen kihasználta Halep hibáit és behúzta a meccset.