×
2024. 04 19.

Harminccal nyitott a Szatmárnémeti VSK

2012.09.12 - 20:49

Csütörtökön 12 órától a LPS–teremben rendezik a Szatmárnémeti VSK – Marosvásárhelyi Nova Vita női kosárlabda kupapárharc visszavágóját. A szatmáriaknál van az előny.

A papírformának megfelelően, sima győzelmet aratott szerdán a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Marosvásárhelyi Nova Vita ellen, a Román Kupa első fordulójának első mérkőzésén. Az Anemarie Părău, Orosz Andreea, Szlimák Hajnalka, Khadijah „KD” Wittington, Shanika „Nip” Freeman felállásban kezdő hazaiak 6–0-ás, két perces sorozattal kezdtek. Az első hat és fél percben az öt amerikaival kezdő vásárhelyiek csak két triplával tartották a lépést a VSK-val, közben KD, Ane, Andi, Rada Giurgiu és a két újonc, Uthaya Drye és Dara Kovacsevics egyre növelték az előnyt, az első pihenőig tizenötre (27–12). A folytatásban sem változott a meccs képe, bár a játékosok sokat hibáztak. Így a szünetig „csak” huszonegy pont előnyt (41–20) sikerült összekovácsolni.

Fordulás után egy Nip, KD, Drye, Megan Zullo sorozattal huszonkilencre nőtt a különbség (52–23), majd Nagy Anita triplájával a 26. percben meglett a harmincas előny is (55–25). Az utolsó negyedben 70–33-ra is meglépett a VSK, de a harminchetes előnynél nagyobb különbséget nem sikerült összehozni. A végeredményt Szmutku Renáta állította be, aki az utolsó századmásodpercekben két szabaddobást harcolt ki, és az értékesített büntetőkkel 84–54-es állásnál járt le a negyven perc.

Dan Fleşeriu vezetőedző különböző felállásokkal kísérletezett, Monica Ivan kivételével valamennyi játékosát pályára küldte, közülük csak Diana Moldoveanunak nem sikerült a pontszerzés. KD 10 lepattanóval és 12 ponttal ismét dupla-duplát teljesített, de a meccs legjobbja Drye volt, akinek hatékonysági mutatója – 21 perc játékidő alatt – 26 pontos volt.

A visszavágót csütörtökön rendezik, szintén Szatmárnémetiben, 12 órától.

Eredmény

Román Kupa, 1. forduló, 1. mérkőzés

Szatmárnémeti VSK – Marosvásárhelyi Nova Vita 84–54 (27:12, 14:8, 23:11, 20:23).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (13, 9, 5), Moldoveanu (0, 1, 0), Orosz (8, 1, 0), Szlimák (3 – 1x3 pontos, 1, 3), Szmutku (6, 1, 3), Kovacsevics (12, 5, 0), Nagy (6 – 2x3, 2, 0), Giurgiu (5 – 1x3, 3, 1), Whittington (12, 10, 0), Părău (4, 4, 4), Zullo (11 – 3x3, 7, 7), Freeman (4, 8, 0).

Nova Vita: Riggs (10, 3, 3), Walker (0, 3, 1), Adams (6 – 2x3, 3, 0), Mihai (0, 2, 4), Parajdi (0, 0, 1), Hillard (25 – 1x3, 9, 1), Mackey (5, 3, 0), Johnson (8, 6, 1).