×
2024. 04 20.

Harmincöt perces ellenfelet vert a VSK

2016.02.14 - 14:59

Visszavágott a Szatmárnémeti VSK a nagyszebeni őszi vereségért, de az A-osztályos táblázatban továbbra is hat pont az éllovas előnye.

Egy erős edzőmeccsel ért fel a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatának a vasárnapi bajnoki mérkőzése, amelyet félgőzzel nyert meg a vendég Nagyszebeni HC együttese ellen.

A vendégek csak az első félidőben, illetve a második félidő elején mutattak némi ellenállást. A 15. forduló mérkőzésének az első negyedórájában még nem is sikerült nagyobb előnyre szert tennie Nicolae Istrate edző legénységének. A 12. percben még csak 5–4 volt az állás, majd a 22. percig sikerült nagyobb fort kidolgozni: ekkor már ötgólos előnye volt a VSK-nak, 12–7-es eredménynél, de a vendégekben ekkor még volt annyi erő, hogy a 28. percig felzárkózzanak két gólra (13–11). Cioroiu védéseinek és a szebeniek elhamarkodott és pontatlan dobásainak köszönhetően a szatmáriak a szünetig újabb, megnyugtató előnyt dolgoztak ki, így 15–11-es állásról kezdődhetett a második félóra. A „szászok” körülbelül öt percig tudták tartani a lépést a szatmáriakkal, akik tizenkét perc alatt hétre növelték előnyüket (21–14), de a 48. percben már kilenc volt a VSK-for (26–17).

Az ellenfél ekkor már csak „tolta magát” a pályán, ami gyenge erőnléti felkészültségről tanúskodott. A szatmáriak sem erőltették a játékot, csak néha rohanták le a szebenieket gyors támadásokkal. 32–26 lett a vége, amely megfelel a papírformának, így a VSK visszavágott az őszi vereségért, amelyet talán még most is megsirat a szatmári csapat. Azzal együtt ugyanis háromszor vesztett pontot Istrate alakulata ebben az idényben, vagyis kettővel több vereséget szenvedett el, mint az éllovas Fogarasi HCM, így a Nemzeti Ligába való feljutás is egyre távolibbnak tűnik.

A Brassó megyei csapat egyébként tegnap négy góllal verte hazai pályán azt a Kolozsvári CSU együttest, amely múlt héten a VSK-t győzte le.

Férfi kézilabda A-osztály, B-csoport, 15. forduló

Szatmárnémeti VSK – Nagyszebeni HC 32–26 (15–11). VSK: Cioroiu, Pogyină – Ungar 2 gól, Alisie 8, Morar 4, Baros, Petruş, Mateş, Vaştag, Rogoz 3, Mureşan 4, Olar, Oláh 11.

Fogarasi HCM – Kolozsvári CSU 26–22 (11–9).

A csoport állása az élen: 1. Fogaras 36 pont, 2. VSK 30.