×
2024. 03 29.

Három arany– és egy ezüstérem a szatmári sakkozóknak

2014.08.12 - 16:15

Kétszázharminchét sakkozó mérkőzött meg az elmúlt héten Aradon a legnagyobb hazai versenyen, a 7. Arad Open nemzetközi megmérettetésen.

A szatmárnémeti sportolók sem hiányozhattak, és két kategóriában az első helyen zártak. A 2000–2100 ELO–pont alatti kategóriában Călin Gheorghiu, a Szatmárnémeti ACS Petra–Şah sportolója bizonyult a legjobbnak, 9 partin 6 pontot szerezve. Az 1800–1900 ELO–pont alatti kategóriában 5,5 ponttal nyert a Szatmárnémeti Sportlíceum sakkozója, Rareş Moldovan. A legkisebbek viadalában, a 6 évesek között a Szatmárnémeti Voinţa SK sportolója, Ciprian Muntean edző tanítványa, Andrei David Tibil 5,5 ponttal nyert. A 10 éven aluli korosztályban Páll Zoltán edző tanítványa, Héjja Irisz Hanna (Szatmárnémeti Unio SK) a második lett, miután 6 pontot gyűjtött össze a kilenc parti után. Testvére, Ádám Péter elvesztette az utolsó két partit, ezzel visszacsúszott a táblázat negyedik helyére.

A tornán egyébként bírói szerepet töltött be Radu Chirilă és Ciprian Muntean, utóbbi a Szabó Gyula Emléktorna főszervezője, amelyet augusztus 22–26. között rendeznek meg Szatmárnémetibe. Eddig 71-en neveztek a tornára.