5 °C
szórványos felhőzet

Három bajnoki cím

2017.08.18 - 11:39

Múlt héten zajlott a Béltek-környéki erdőben rádiós tájfutó országos egyéni bajnokság.

Ezzel párhuzamosan zajlott a Castrum Zotmar Kupa hazai és magyarországi klubok részvételével. Mivel ez utóbbi versenyt az Aranyosmeggyesi Sky Lark rádiós sportklub rendezte, a szatmári csapat nem vett részt Castrum Zotmar Kupa értékelésében. Ezt a megmérettetést a târgovistei klub nyerte meg, második lett a Pandurii Tg. Jiu, bronzérmet szerzett a nyíregyházi rádiós sportklub.

A bajnoki küzdelmekben viszont három szatmári bajnoki aranyérem született: Oláh István, Oláh Loredana és Nagy Andrea nyertek versenyszámukban.

A szatmári csapat bajnoki eredményei

Sprint verseny: 1. hely: Oláh István (férfiak, 70 éves korosztály), Oláh Loredana (nők, 21). 2. hely: Gheorghe Vezentan (férfiak, 14). 3. hely: Bóér Botond (férfiak, 40). 5. hely: Nagy Andrea (nők, 21), Aura Robaș (nők, 19). 6. hely: Iasmina Ilc (nők, 19).

Foxoring verseny, 2. hely: Olah István (férfiak, 40), Gheorghe Vezentan (férfiak, 14). 3. hely: Bóér Botond (férfiak, 40), Nagy Andrea (nők, 21). 4. hely: Aura Robaș (nők, 19). 5. hely: Iasmina Ilc (nők, 19).

144MHz verseny, 1. hely: Nagy Andrea (nők, 21). 2. hely: Bóér Botond (férfiak, 40), Gheorghe Vezentan (férfiak, 14). 3. hely: Olah István (férfiak, 50). 5. hely: Iasmina Ilc (nők, 19). 7. hely: Aura Robaș (nők, 19).

3,5MHz verseny, 2. hely: Bóér Botond (férfiak, 40), Gheorghe Vezentan (férfiak, 14), Nagy Andrea (nők, 21). 3. hely: Olah István (férfiak, 50). 6 hely: Iasmina Ilc (nők, 19). 7. hely: Aura Robaș (nők, 19).

Edzők: Oláh Marcel, Oláh Loredana. Technikai vezető: Kujbus József.

Képünkön: Oláh István, Nagy Andrea és Boér Botond