2024. 04 26.
3 °C

Három bajnoki érem a meggyesieknek

2015.10.16 - 15:09

Bajnokságot és nemzetközi tornát rendeztek a rádiós tájfutók Muzsdajon. Összesen kilenc érmet szereztek az aranyosmeggyesi klub sportolói.

A muzsdaji erdőben zajlott az idei rádiós tájfutó országos bajnokság, amely három különálló versenyszámot tartalmaz: 144 MHz, 3,5 MHz és staféta a 3,5 MHz sávban. Az előbbi két megmérettetésen egy csapatot két illetve három versenyző alkotott, de csak a két legjobb eredményt veszik figyelembe. A staféta versenyben a csapat kötelezően három tagú.

Az Aranyosmeggyesi Sky Lark rádióklub egy-egy csapattal vett részt mindhárom versenyszámban, és az esős, hideg időben zajló megmérettetésen a Bóér Botond, Oláh István kettős (144 MHz sáv) és a Bóér Botond, Oláh István, David Zima trió (3,5 MHz sávban) egyaránt bronzérmet szerzett, míg a Bóér Botond, Oláh István, Bóér Erik staféta a második helyen zárt.

Ugyanakkor megrendezték a 9. Castrum Zottmar Kupa viadalait is, amelynek idén a hazai versenyzők mellett magyarországi résztvevői is voltak. A verseny két rádiósávban zajlott (3,5 MHz és 144 MHz), és az összesített eredmény alapján alakult ki a végső sorrend. A szatmáriak közül a 14 éves fiúknál Gheorghe Vezentan a második, Vlad Tihai a harmadik, Raul Tihai az ötödik helyen zárt, a 16 éves fiúknál Bóér Erik szerzett ezüstérmet, a 21 éves férfiak között David Zima a hatodik helyen zárt, Aura Robaş a 16 éves lányoknál lett az ötödik, és aranyérmet szerezett Bóér Botond (40 éves férfiak), Oláh István (60 éves férfiak), illetve Iasmina Ilc (16 éves lányok). A klub vezetője: Oláh Szabolcs; technikai vezető: Kujbus József; edzők: Oláh Marcell és Loredana Bilan.