2024. 03 29.
enyhe intenzitású szitálás

Három pont döntött a triplák meccsén

2012.10.21 - 18:31

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata 67–64 arányban kapott ki szombaton a bajnoki címvédő CSM Târgovişte otthonában. Az egymás elleni tétmérkőzések mérlege 18–0 a dâmboviţaiak javára. Ezen a héten mindkét együttes megkezdi az európai szereplést is.

A várakozásoknak megfelelően egy rendkívül szoros, kevésbé látványos, de taktikus mérkőzést játszott egymással a női kosárlabda-bajnokság két tavalyi döntőse, az európai kupasorozatokban érdekelt CSM Târgovişte és a Szatmárnémeti VSK. A Nemzeti Liga 6. fordulójának rangadóján Dan Fleşeriu vezetőedző a megszokott ötöst, Utahya Drye-t, Orosz Andit, KD Whittingtont, Ane Părăut, Nip Freemant küldte a pályára a meccs elején, akik a 3. percben vezetéshez juttatták a VSK-t (2-4), és ezt a fórt tartani tudták a 9. percig (10-13). Azonban az első negyedet Maja Miljkovics triplája és Jillian Robbins duplája zárta, így a következő tíz percet a házigazda dâmboviţaiak kezdhették előnyben (15-13). Italee Lucas pontjaival ismét a szatmáriak vezettek a 11. percben (15-17), azonban Giorgios Dikeoulakos edző tanítványai felzárkóztak, és a 14. percben már öt pont előnyt gyűjtöttek össze (24-19). KD és Dara Kovacsevics pontjai visszahozták a játékba a VSK-t (24-23), de a 19. percben Elina Babkina távoli találatával már hét pont előny volt az ellenfélnél (32-25). Nip triplájával és szabaddobásával szünetig kettőt faragott a hátrányból a szatmári csapat (34-29), viszont a 23. percben Gabriela Mărginean három pontosa és duplája tízre növelte târgoviştei előnyt (41-31). Ane és Nip is eredményes volt a 6,75 méteres vonalon kívülről (43-43), de az utolsó pihenő előtt Ancuţa Stoenescu is triplázott, így a hajrát is a CSM kezdhette előnyben (46-43). Szlimák Hajni távolijával és KD duplájával ismét szoros lett a meccs (46-45, 49-48) (a kettő között a hazaiaktól Natalie Novosel dobott egy triplát), de csak kevés időre, ugyanis a 35. percben már 60-52-es állást mutatott az eredményjelző. Fleşeriu a legjobbkor hívta egyperces taktikai megbeszélésre a csapatát, ugyanis a folytatásban Ane hárompontosával és duplájával, majd Drye és Nip kosaraival, másfél perccel a vége előtt egyenlített a VSK (61-61). Egy perc alatt Mărginean és Miljkovics ötre növelték csapatuk előnyét (66-61), de Nip triplája visszahozta a reményeket, tizenhárom másodperccel a vége előtt (66-64). Túloldalt Mărginean kettőből csak egy szabaddobást értékesített, azonban a CSM már kivédekezte az utolsó tíz másodpercet, így a Târgovişte a tizennyolcadik egymás elleni tétmeccsen is megverte a VSK-t, amelynek így a hét mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata is megszakadt.

Statisztika

A szombati találkozón egyébként a Târgovişte 53 százalékos volt a három pontosoknál (15-ből 8 talált), míg a VSK 33 százalékos pontossággal dobott távolról (18-ból 6). A szatmáriak azonban jobbak voltak a közeli dobásoknál (44 százalék – 50-ből 22; 38 százalék a CSM-nek: 45-ből 17), illetve a palánkok alatt megszerzett lepattanóknál (38-39).

Ezen a héten mindkét csapat debütál az európai kupasorozatokban: szerdán a CSM az olasz Familia Schio együttest fogadja (18 óra, Digi Sport 3) az Euroliga B csoportjának nyitányán, míg a VSK csütörtökön 20.30 órától hazai pályán fogadja a BLA Montpellier csapatot a FIBA Európa Kupa A jelzésű szériájának első fordulójában.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 6. forduló

CSM Târgovişte – Szatmárnémeti VSK 67–64 (15:13, 19:16, 12:14, 21:21)

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (8, 7, 3), Orosz (4, 2, 0), Szlimák (5 – 1x3 pontos; 2, 1), Kovacsevics (2, 2, 0), Giurgiu, Whittington (10, 6, 0), Părău (9 – 2x3; 6, 5), Freeman (18 – 3x3; 4, 2), Lucas (8, 3, 4)