×
2024. 04 27.

Három testvér, három érem

2017.04.04 - 12:19

Két versenyen léptek tatamira az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Unio SK cselgáncsozói, közülük a Lung-testvérek (képünkön) voltak a legeredményesebbek.

Terely Mihály edző tanítványai a Borson küzdöttek a Cab Star Kupa országos versenyen, a idősebbik srác, Paul pedig aranyérmet szerzett a 13 évesek 55 kilós versenyében. Öccse, Romeo is első lett, viszont ő kedvezményezettként állhatott a 38 kilogrammosok dobogójának legfelső fokára, ugyanis a döntőt ikertestvérével, Daviddal kellett volna megvívja. Viszont a sportszerűség jegyében a testvérek egymás között döntik el az aranyérem sorsát, küzdelem nélkül, így Romeo az első, David pedig a második helyen zárt.

Ugyanakkor Domaszéken egy nemzetközi versenyen is érdekelt volt az Unio SK: Luca felber a 13 évesek 45 kilogrammos versenyében, Alex Urâte pedig a 10 évesek 45 kilós küzdelmében zárt az 5. helyen, mindketten a bronzmeccsen maradtak alul.

Súlyosan sérült Sámel

Akár több hetes kényszerpihenő is várhat a Szatmárnémeti Városi Sportklub cselgáncsozójára, Sámel Lórándra, aki az elmúlt hétvégén a horvátországi Dubrovnikban sérült meg súlyosan. Terely Mihály edző tanítványa a felnőtteknek kiírt Európa-kupa viadalainak második mérkőzésén kényszerült a verseny feladására. Miután a szerb ellenfelét ipponnal verte, a második körben combizom-szakadás szenvedett egy macedón ellenféllel vívott meccsen, és már nem tudta folytatni a küzdelmet. Így ezen a hétvégén, Nagyszebenben csak Cristian Șereș képviseli a VSK-t a Román Kupa megmérettetésen.