2024. 04 26.
3 °C

Háromból három érmes

2017.06.20 - 12:51

Remekül teljesítettek a Nagykárolyi Elméleti Líceum Iskolai Sportklub utánpótlás korosztályos atlétái a Bukarestben rendezett bajnokságon.

Florin Turcu edző két gyermekét vitte el a versenyre, és mindketten dobogós helyen zártak. A legkisebbek között, a 8–9 éveseknél Alexia az első bajnoki versenyén bronzérmet szerzett az ojnalabda-dobásban, 28,90 méteres dobással. Vlad a 11–12 éves gerelyhajítók között 46,48 méteres dobással szerzett bajnoki címet. Ő tavasszal, a dobogószámok bajnokságán, Onești-en ezüstérmet szerzett, most pedig, jobb teljesítménnyel a dobogó első fokára állhatott fel.

Ioan Mărneanu edző tanítványa, Roxana Cura a 11–12 évesek triatlon megmérettetésén ezüstérmes lett: a 60 és 800 méteres futószámokban, illetve a távolugrásban elért elért eredményei 1770 pontot hoztak a fiatal nagykárolyi atlétának.