×
2024. 04 26.

Háromból két román csapat maradt talpon

2014.08.08 - 05:13

Az Astra Giurgiu és a Petrolul Ploieşti is nyerni tudott csütörtök este Csehországban a labdarúgó Európa Liga–selejtező 3. fordulójának visszavágóján, a CFR kettős vereséggel búcsúzott.

Nem jutott az Európa Liga rájátszásába a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata, és kettős vereséggel, illetve rúgott gól nélkül búcsúzott az idei sorozattól. A csődeljárási folyamat miatt kizárt Bukaresti Dinamo helyére beugró kolozsvári együttes a fehéroroszországi 1–0-ás vereség után várta a csütörtöki, hazai visszavágót a Dinamo Minszk ellen. Azonban Rada kiállítása után több mint egy órát volt kénytelen emberhátrányban játszani Miriuţa László vezetőedző csapata. A kincses város legénysége így is enyhe mezőnyfölényben játszott, azonban gólt nem sikerült szerezni, igaz, túloldalt a vendégek sem veszélyeztettek. A hajrában azonban Stasevici vezetéshez juttatta a fehéroroszokat, majd a 81. percben 11-esből is betalált a Dinamo, így 2–0-ra nyert a minszki együttes.

A másik két romániai alakulat azonban parádézott Csehországban. Az Astra Giurgiu a hazai 3–0 után várta a libereci retúrt, de a 37. percben szerzett találattal már nyeregben érezhette magát Daniel Isăilă vezetőedző csapata. A szünet előtt azonban egyenlített, majd fordított a házigazda Slovan. Az Astra azonban nem ijedt meg, a ráadásban pedig ismét fordított, így kettős győzelemmel kvalifikálta magát a rájátszásba.

A Petrolul Ploieşti ikszelt odahaza, a Viktoria Plzen elleni első meccsen. Viszont Răzvan Lucescu vezetőedző „gatyába rázhatta” tanítványait, ugyanis a prahovaiak remek játékot mutattak be Csehországba, és leseperték a pályáról a csehországi vendéglátójukat. Az első félidőben Teixeira és Mutu góljaival már kettővel vezetett a Petrolul, ami alaposan lehűtötte a meccs elején még „túlfűtött” Viktoria–szurkolókat. A szünet előtt Pilar találata ideig pillanatig visszahozta a cseh reményeket, azonban De Lucas góljával maradt a két gólos for a második félidőre. Fordulás után Tamuz adta meg a kegyelemdőfést ifjabb Dusan Uhrin vezetőedző csapatának, innen már egyértelmű volt, hogy csak a csoda (négy gól) segíthet rajtuk. 4–1-nél leült a mérkőzés, a Petrolul pedig diadalmenetben jutott tovább az Európa Liga rájátszásába.

Diósgyőri búcsú

A magyar együttesek közül csak a Diósgyőri VTK maradt állva az Európa Ligában, azonban a borsodiak már az első, hazai meccs után reménytelen helyzetbe kerültek a Kuban Krasznodar elleni párharcban. Az 5–1 után csak a tisztes helyállás lehetett a cél, amit sikerült teljesíteni a csütörtöki találkozó első félórájában. Az oroszok végig fölényben játszottak, de a diósgyőri védelem állta a sarat. Azonban egy–egy megingás gólt hozott a házigazdáknak, csütörtökön összesen hármat, így a DVTK 8–1-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól.

Az Európa Liga rájátszásának a sorsolását pénteken 14 órától rendezik az európai szövetség (UEFA) nyoni székhelyén, egy órával a Bajnokok Ligája párosításainak sorsolását követően.

Európa Liga–selejtező, 3. forduló, visszavágó

Kolozsvári CFR –Dinamo Minszk 0–2 (Stasevici 71. perc, Udoji 81. – 11-esből; kiállítva: Rada 25. perc – CFR); továbbjutott: a Dinamo, 3–0-ás összesítéssel, kettős győzelemmel.

Slovan Liberec –Astra Giurgiu 2–3 (Sural 45. perc, Obrocnik 45+4. perc), illetve Enache (37.), Rus (83.), Bukari (89.); tj.: az Astra, 6–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel.

Viktoria Plzen – Petrolul Ploieşti 1–4 (Pilar 40. perc, illetve Teixeira 20., Mutu 38., De Lucas 43., Tamuz 69.); tj.: a Petrolul 5–2-es összesítéssel.

Kuban Krasznodar – Diósgyőri VTK 3–0 (Konaté 30. perc, 55., Ari 86.); tj.: a Krasznodar, 8–1-es összesítéssel, kettős győzelemmel.