2024. 04 24.
szitálás

Hárompontosok ott, győzelem itt

2019.01.27 - 01:42

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata tizenhat pontos győzelmet jegyzett a vendég Aradi FCC ICIM elleni bajnoki mérkőzésen, amelyen a vendégegyüttes az első félidőben remekelt a három pontos dobásoknál.

Tükröt tartott a Szatmárnémeti VSK elé az Aradi FCC ICIM női kosárlabdacsapata szombaton, a Both Katalin Sportteremben rendezett bajnoki mérkőzésen. Ez elsősorban a második negyed teljesítményére vonatkozik, amikor a vendégegyüttes úgy szórta a triplákat, mint földműves a vetőmagot.

8-0-s kezdés

Amúgy a 2. bajnoki szakasz 6. fordulójának a mérkőzését ismét pazarul, egy 2 és fél perces 8–0-s sorozattal kezdte a VSK. A vendégek edzője, Miljan Medved azonnal kikérte az első idejét, hogy felrázza a csapatát, és harcba küldje új szerzeményét, Destiny Williams-et is. A VSK korábbi játékosára azonnal rátapadt Brittany Denson, így a kőkemény center ritkán jutott jó dobópozícióba. Viszont remekül szolgálta ki a jó távoli dobókat. Miljana Dzombeta azonnal egy triplával nyitott, majd Williams-nek is sikerült betalálnia, így az Arad másfél perc alatt felzárkózott egy pontra (8–7). Amint lehetőség nyílt az egyenlítésre, kapkodni kezdett az ellenfél, amit a VSK kegyetlenül kihasznált. Dlesha L’loyd, Denson és Andra Mandache villámgyors kontrái kevesebb mint egy perc alatt tették vissza a hét pontos különbséget (14–7), és innen már nem is engedték sokat közeledni az ellenfelet.

Tíz pontos előnnyel kezdődött a második negyed (23–13), amikor a Maros-partiak dobói beizzították „motorjaikat”. Fodor Márta, Milica Deura és Dzombeta szórták meg triplával a szatmári kosarat, így az aradiak folyamatosan fel tudtak zárkózni három pontra. A Williams semlegesítése jól működött, viszont a távoli dobásoknál észlelhetően tehetetlen volt a VSK. L’loyd, Promise Amukamara, Adina Pop, Kádár Annamária és Denson is próbálkozott az ellenfél térfélén a hárompontossal, de egy sem talált be, míg az FCC ICIM 18 pontot szerzett az első félidőbe (54 százalékos pontosság) triplákból.

Jöttek a triplák is

A második félidőt egy 6–0-s szatmári sorozat indította (44–33), ami ismét időkérésre kényszerítette Medvedet. Az aradi taktika nem működött, de L’loydnek a 25. percben végre beakadt az első távoli dobása (49–37), majd követte őt Amukamara is, így lassanként már tizenhat pont volt a két csapat között (53–37). Hiba lett volna hátra dőlni ennél a fórnál, a VSK nem is tette. Oláh Andrea és Mandache is megeresztettek egy-egy dobást a 6,25 méteres félkörön kívülről, amire ezúttal az ellenfél legfeljebb közeli találatokkal tudott válaszolni. Így is feljöttek tizenegyre a 34. percig (63–52), ami természetesen Maikel Lopez edzőt kényszerítette időkérésre.

Rendezte a sorait a VSK, és még Andreea Huțanu is pontokat szerzett szabaddobásból, tőle kissé „szokatlan” módon. Senki sem orrolt rá ezért, sőt, csapattársai még hozzátettek hat pontot, így a 37. perc tizenkilenc pontos szatmári vezetéssel kezdődött (71–52). Jött Medved újabb időkérése, majd Deura két triplája, de ez már sokat nem segített az Aradon. Kristina Baltic másfél perccel ezelőtt beállította az addigi legnagyobb különbséget (78–58), és ezzel elméletileg le is zárult a mérkőzés. A végén Fodor pontjai sebtapasznak szolgáltak, viszont a taps nem ezért szólt: a közel 400 fős közönség a VSK-t ünnepelte, amely idénybeli 11 győzelmével biztosítja a táblázatban a második helyét.

Szombaton következik a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni rangadó. A VSK kerete teljes – bár a bosnyák Matea Tavic nem vállalta szombaton sem a játékot, viszont már felépült és teljes értékű edzéseket végez –, így remélhetően sikerült majd a valós értékét mutatnia a csapatnak, és ezáltal idénybeli első győzelmét jegyeznie majd a háromszékiek ellen.

Mestermérleg

Maikel Lopez szerint a csapata kissé bátortalanul játszott az Aradi FCC ICIM elleni bajnoki néhány pillanatában, de azt is elismerte, hogy a szombati ellenfélnek nagyon jól ment a játék a távoli dobásoknál. „Nehéz mérkőzés volt egy olyan csapat ellen, amely a napokban egy nagyon jó játékossal erősített (Williams – szerk. megj.). Egy hetet készültünk csak erre a meccsre, de úgy érzem, hogy valami, talán egy kis szemtelenség, vagy több bátorság hiányzott a játékunkból. De nem mellékes, hogy az ICIM egy jó csapat, amelynek megváltozott a játéka, és ma nagyon jó volt a távoli dobásoknál. Következik a Sepsi elleni bajnoki, amely teljesen más értéket képvisel, mint a mai ellenfél. De mi azért dolgozunk, hogy nyerjünk, máskülönben mi értelme lenne annak, hogy itt legyünk? Odaadóan kell játszani, fel kell áldozzuk magunkat, hogy újabb sikerrel ajándékozzuk meg a szurkolóinkat” — mondta a spanyol szakvezető.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 2. szakasz, Piros csoport, 6. forduló

Szatmárnémeti VSK – Aradi FCC ICIM 78–62 (23:13, 15:20, 17:10, 23:19)

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): L’loyd (21/3/1), Amukamara (17/2/9), Kádár (2/2/1), Mandache (12/6/2), Denson (8/9/3), Uiuiu, Oláh (3/0/3), Pop (0/0/1), Lazăr, Baltic (10/6/0), Huțanu (5/0/1). Vezetőedző: Maikel Lopez.

FCC ICIM (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Dzombeta (12/2/7), Fodor (14/7/3), Neagu (0/1/1), Ardelean (6/0/1), Deura (17/7/7), Williams (11/10/3), Mercea, Bartok, Ciotir (2/0/1). Edzők: Miljan Medved, Dan Moraru.

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Brassói CSTBv Olimpia 87–58

Kolozsvári Universitatea – Phoenix Știința Konstanca 86–81

A CS Municipal Târgoviște szabadnapos volt.

Az állás: 1. Sepsi-SIC 28 pont/15 mérkőzés, 2. SZATMÁRNÉMETI 26/15, 3. Târgoviște 23/15, 4. Brassó 23/16, 5. Arad 19/15, 6. Kolozsvár 18/15, 7. Konstanca 16/17.