2024. 04 26.
14 °C

Hatalmas bravúr: vb-ezüstérmest vertek a magyarok

2019.03.24 - 22:13

A magyar labdarúgó-válogatott az utóbbi két év legjobb játékát nyújtva hátrányból fordított és nyert 2–1-re vasárnap a világbajnoki ezüstérmes horvát csapat ellen a Groupama Arénában rendezett Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

Vasárnap este a budapesti Groupama Arénában fogadta a világbajnoki ezüstérmet horvát labdarúgó-válogatottat a magyar nemzeti együttes, amelynek felvezetőjében a 100-szoros válogatott Dzsudzsák Balázst köszöntötték. A 32 éves nyírlugosi Király Gábor és Bozsik József után harmadik magyarként érte el bűvös határt. Dzsudzsák „százados” meghálálta a bizalmat.

A meccsen az első perctől kezdve nagy iramban futballoztak a csapatok, elsőként az ötödik percben Gulácsi Péternek volt dolga, majd nem sokkal később Baráth Botond egy bal oldali beadásnál levegőt rúgott, de a meglepett Kramaric is célt tévesztett. Ezt követően viszont egyértelműen a magyarok támadtak veszélyesebben. Azonban, ahogy Szlovákiában, úgy ezúttal is akkor kapott gólt a magyar csapat, amikor volt néhány ígéretes akciója: egy gyors ellentámadásnál Lovrencsics Gergő elsőre tisztázni tudott, de a bedobás után Luka Modric játszotta magát tisztára a 16-os jobb oldalán, végül Ante Rebic senkitől sem zavartatva passzolhatott Gulácsi kapujába (0–1).

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese viszont a nagyszombati találkozóval ellentétben nem zavarodott meg a bekapott góltól, hátrányban is nagy akarattal játszott, a széleket pedig sokkal jobban kihasználta, így támadásaiban benne volt a gólszerzés esélye. Így egyáltalán nem volt váratlan, hogy megszerezték első góljukat a mostani selejtezősorozatban: Dzsudzsák ugratta ki a 16-os jobb oldalán Szalai Ádámot, aki futtából kilőtte a hosszú sarkot, Lovre Kalinic csak beleérni tudott a kapuba tartó labdába (1–1).

A szünetig hátralévő időben is fölényben maradtak a magyarok, akik a 2016-os Eb-részvételük óta a legjobb félidejüket játszották igazán nívós ellenféllel szemben.

A fordulás után a horvátok birtokolták többet a labdát és inkább ők irányították a játékot, de a mayar védekezés stabil maradt, így a vendégek fölénye is meddőnek bizonyult.

Kissé a meccs menetével ellentétesen fordított a magyar legénység: Dzsudzsák jobb oldali szöglete után Pátkai Máté és Marin Leovac ugrott fel a labdáért, amely róluk felpattant, majd a hamarabb eszmélő magyar középpályás közelről a keresztléc alá bombázott (2–1).

Ismét felpörgött az iram, a horvátok a korábbiaknál több kockázatot felvállalva támadták, de lehetőséget kínáltak gyors kontrákra, egy ilyenből könnyen megduplázhatta volna előnyét a Rossi-legénység. Noha ez nem jött össze, a hajrában is szinte hibátlanul védekezett a magyar gárda, így nagy és kellemes meglepetést okozva, de mindenképpen megérdemelten őrizte meg minimális előnyét a lefújásig a horvátokkal szemben.

„Hatalmas szívvel játszottunk, de a sikerhez kellett egy csipetnyi szerencse is, hogy a horvátok nem a legjobb formájukat nyújtották. Ugyanakkor mi beletettünk mindent, amit lehetett, így megérdemelt győzelmet arattunk” – értékelt Marco Rossi.

A magyarok második diadalukat aratták a horvátok felett hat döntetlen és három vereség mellett.

Marco Rossi együttese június 8-án Azerbajdzsán vendégeként folytatja az Eb-selejtezőket, három nappal később pedig Wales gárdáját fogadja.

Eb-selejtező

E-csoport

Magyarország – Horvátország 2–1 (Szalai 34. perc, Pátkai 76., illetve Rebic 13.)

Wales – Szlovákia 1–0 (James 5.)