borús égbolt
1USD = 4.68 RON

Hatalmas bravúr: Vidi-döntetlent Malmőben

2018.08.08 - 01:56

A labdarúgó Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének első mérkőzésén a magyar bajnok MOL Vidi FC 1–1-es döntetlent ért el a svéd aranyérmes Malmö FF otthonában.

Akárcsak az előző körben, a Ludogorec elleni összecsapásban a székesfehérváriak nagyon felkészült védőfalat állítottak fel. A magyar bajnok a hetedik percben ment át a hazai térfélre úgy, hogy helyzet lett belőle, ám Danko Lazovics passzát Marko Scsepovics nem tudta gólra váltani. Ennek kis híján meglett a böjtje, négy perc múltán Marcus Antonsson került ziccerbe, csak azzal nem számolt, hogy Kovácsik Ádám bravúrokra képes. A folytatás enyhe svéd fölényt hozott, de a fehérváriak védelme fegyelmezettnek bizonyult, és nem engedte kapujához közel az ellenfelét.

A szünetig egyik oldalon Antonsson, a másik oldalon Boban Nikolov is elpuskázott még egy-egy nagy lehetőséget, így a Vidinek kedvező 0–0-ról fordulhatott a két alakulat.

A szünet után beszorult saját térfelére a magyar bajnok, fokozta a tempót a Malmö, majd a 62. percben a 23-szoros svéd bajnok megszerezte a vezetést: a mélységből meginduló Anders Christiansen meglódult a labdával, és miután akadálytalanul eljutott a Vidi kapujának előteréig, élt is a lehetőséggel (1–0). A hátrányba kerülő Vidi nem roppant meg, mi több, hamar egyenlíthetett volna – ha Lazovics 21 méteres szabadrúgását nem „hárítja” a felső léc. De, ami késett, nem múlott: a 71. percben Loic Nego harcossága, és két svéd védő határozatlansága egyenlítést eredményezett a székesfehérváriaknak (1–1). Ez olyannyira kiverte a biztosítékot a hazai kemény magnál, hogy egy sörösüveg repült a pályára, centiken múlt, hogy Anel Hadzicot nem találta telibe.

A 84. percben pedig éles fütty harsant fel, de – és ez a Vidi dicsérete – ez a Malmőnek szólt. Bár a svédek akarata érvényesült a pályán, de hiába játszottak mezőnyfölényben, a hajrában hősiesen küzdött Marko Nikolics csapata, meg is őrizte azt a döntetlent, amire teljesen rászolgált.

A visszavágót jövő kedden, 21 órától Felcsúton rendezik. A párharc továbbjutója a csoportkörért a skót Celtic Glasgow vagy a görög AEK Athén gárdájával mérkőzik meg. A párharc vesztese búcsúzik a BL-től és az Európa Ligában folytathatja szereplését, ahol a play off-körben a walesi TNS és a dán Midtjylland párharc továbbjutójával találkozik, és mérkőzik meg az EL-csoportkörért.