Hatalmas meglepetés: Románia legyőzte a címvédő cseheket
Utoljára módositva: 2019-02-11 15:42:20

Legyőzte Románia női teniszválogatottja a Fed Kupa címvédőjét, Csehországot: a negyeddöntő ostravai párharcában a trikolór lányok 3–2-re verték a favoritoknak tartott cseheket.

Az első két szombati mérkőzés papírforma eredményeket hozott: a női világrangsor (WTA) 5. helyén álló Karolina Pliskova 6–1, 6–4-re verte Mihaela Buzărnescut (WTA 29.), viszont ezután a korábbi világelső, jelenleg a WTA-táblázat 3. helyén álló Simona Halep 6–4, 6–0-ra győzte le Katerina Siniakovát (WTA 44.). Így 1–1-es állásról kezdődtek a vasárnapi meccsek, és a napot máris a Pliskova – Halep összecsapást indította. 2 óra és 39 perces meccsen 6–4, 5–7, 6–4-re győzött a konstancai lány, ami megadta a hangulatot a cseh-román párharcnak.

Buzărnescu dönthette volna el a negyeddöntőt, jól is kezdett a Siniakova elleni meccsen, viszont a cseh ellenfél még az első szettben fordított és 0–3-ról 6–4-re hozta az első menetet. A román lány a második szettet simán, 6–2-re vesztette el, és így következhetett a mindent eldöntő páros meccs. Sok reményt nem lehetett ehhez a találkozóhoz fűzni, mert Siniakova a páros világranglista vezetője, Barbora Krejcikova pedig a második helyet foglalja el ebben a táblázatban. Irina Begut és Monica Niculescut egy thájföldi torna páros versenyének a győzelme éltette, és úgy tűnik, ez az élmény vasárnap este döntő volt. Az első szettben 1 óra és 12 perc után a cseh páros nyert 7–6-ra (5), viszont utána a román lányok 6–4-re hozták a menetet, a folytatásban pedig a harmadik szettet is megnyerték 6–4-re, így összesítésben Románia 3–2-re verte Csehországot, és kvalifikálta magát a Fed Kupa elődöntőjébe.