Hatalmas sikerrel kezdték a románok az U21-es Eb-t
Utoljára módositva: 2019-06-19 10:48:59

Az első forduló legnagyobb arányú győzelmét aratta a román korosztályos labdarúgó-válogatott a 21 éven aluliak Európa-bajnokságán, a C-csoportjának nyitómeccsén: Mirel Rădoi szövetségi kapitány csapata 4–1-re kiütötte Horvátországot.

Nagyszerűen kezdett tehát Románia San Marinóban, George Pușcas tizenegyesével már a 11. percben vezetett – a Palermo támadója egy héttel korábban még Málta ellen duplázott a felnőtt válogatottban –, majd három perccel később Josip Posavec kapus hibája után Ianis Hagi duplázta meg az előnyt (2–0).

A horvátok ugyan gyorsan szépítettek, ám a második félidőben eldöntötte a találkozó sorsát a román válogatott: egy eladott labda után érkezett a harmadik gól Băluță révén, végezetül pedig a csereként beálló Adrian Petre stukkolása tette teljessé Románia első U21-es Eb-győzelmét (4–1).

A játéknap, s talán a csoportkör egyik legjobban várt összecsapása Anglia és Franciaország találkozója volt. Az angolok már a mérkőzés elején megszerezhették volna a vezetést, mégis örülniük kellett, hogy döntetlennel vonulhattak pihenőre, a franciák ugyanis tizenegyest hibáztak Moussa Dembélé révén. A szünet után felgyorsultak az események, a Manchester Cityben futballozó Phil Foden szépségdíjas szólógólt szerzett (1–0), de gyorsan jött a feketeleves: Hamza Choudhury csúnyán beleszállt Jonathan Bambába, akit le kellett cserélni, a Leicester City játékosát viszont kiállították, ráadásul újabb büntetőhöz jutott Franciaország. Ezúttal Houssem Aouar állt a labda mögé, s bár ő pontosabban célzott csapattársánál, a labda a bal kapufáról visszapattant hozzá, így kétszeri érintés miatt az angolok jöhettek szabadrúgással.

A 89. percben Jonathan Ikoné lövése utat talált a rövid alsóba (1–1), az utolsó percben pedig a győzelem is meglett a franciáknak, bár ehhez szerencse is kellett: a menteni igyekvő Aaron Wan-Bissaka a saját kapujába lőtte a labdát (1–2).

A román legények pénteken az angolokkal mérkőznek Olaszországban, és egy nagy bravúrral akár a továbbjutás kapujába is beállhatnak.

Olaszországban és San Marinóban zajló U21-es Eb-n 12 csapat vesz részt, amelyeket három csoportba sorsolta. Az első helyezettek és a legjobb második jut be az elődöntőbe.

C-csoport, 1. forduló

Románia – Horvátország 4–1 (Pușcas 11. – 11-esből, Hagi 14., Băluță 66., Petre 90+3., illetve Vlasic 18.)

Anglia – Franciaország 1–2 (Foden 54., illetve Ikoné 89., Wan-Bissaka 90+5. – öngól).

A szerdai program

A-csoport, 2. forduló

Spanyolország – Belgium (19.30 óra)

Olaszország – Lengyelország (22 óra)

Az állás

1. Olaszország 3 pont (3–1), 2. Lengyelország 3 (3–2), 3. Belgium 0 (2–3), 4. Spanyolország 0 (1–3).

A csütörtöki program

B-csoport, 2. forduló

Dánia – Ausztria (19.30 óra)

Németország – Szerbia (22 óra).

Az állás

1. Németország 3 pont (3–1), 2. Ausztria 3 (2–0), 3. Dánia 0 (1–3), 4. Szerbia 0 (0–2).