1USD = 4.63 RON
100HUF = 1.28 RON

Hatból négy aranyérem Szatmárnémetiben maradt

2013.12.15 - 16:51

Mácska Ádám két korosztály versenyét nyerte meg az elmúlt hétvégén a hazai rendezésű tornán, de a dobogó legfelső fokára állhattak fel az 1 Decembrie Kupán Pfeifer Melany és Lázár Ruben is.

Talán még soha nem történt meg, hogy ilyen alacsony legyen a részvétel az évtizedes hagyományokkal rendelkező szatmárnémeti 1 Decembrie Kupa (12, 14 évesek) és Csipler Sándor Emlékverseny (16 évesek) korosztályos nemzetközi párbajtőrvívó tornáknak. Szombaton és vasárnap a Csipler Sándor Vívóteremben alig több mint félszáz sportoló lépett pástra három korosztályban, női és férfi versenyben. Nagy Lehel, a Szatmárnémeti SK edzője ezt a negatív rekordot egyrészt a gazdasági válság okozta nehéz anyagi helyzettel magyarázza, hogy külföldön számon rangos versenyt rendeztek, amely magyarországi, ukrajnai és lengyelországi vívókat is elvonzott. „Az eredmények tekintetében jó volt a torna, viszont sajnálom, hogy ilyen kevesen jöttek el” – panaszolta a szakvezető, utalva arra, hogy csak Nagyváradról, Marosvásárhelyről, Budapestről, Debrecenből és Ungvárról jöttek vendégsportolók.

A hétvége legjobbja kétségtelenül Mácska Ádám volt. Az SK párbajtőrvívója a 14 és a 16 éves fiúk versenyét is megnyerte. A dobogó legfelső fokára állhatott fel még Lázár Ruben (12 éves fiúk) és Pfeifer Melany (12 éves lányok). Utóbbi harmadik lett a 14 éveseknél is. Ezüstérmes lett Kató Zsófia (12 éves lányo), bronzérmet szereztek Székely Marco (12 éves fiúk), Teodora Coste (14 éves lányok), Zimán Dávid (14 éves fiúk), Kató Zoltán (16 éves fiúk) és Pallai Amarillisz (16 éves lányok).

Az első nyolcban záró SK–párbajtőrvívók

5. hely: Kiss Asztrid (12 éves), Kató Zsófia (14), Teodora Coste (16), Szép Márton (16).

6. hely: Maria Crăciun (12), Pallai Amarillisz (14), Szilágyi Balázs (16).

7. hely: Póti Eszter (12), Nagy Csilla (14), Teodora Drăguşin (16), Szilágyi Balázs (14), Alex Oroian (16).

8. hely: Szabó Boglárka (12), Teodora Crăciun (14), Ilie Dragoş (12 éves), Pop Edwin (14).