Hátrányból várja a visszavágót a CFR
Utoljára módositva: 2019-08-21 13:30:51

Billel Omrani lábában maradt a reményt hozó egyenlítő találat kedd este, a labdarúgó Bajnokok Ligája playoff-körének első mérkőzésén, így a vendég Slavia Praha 1–0-s előnnyel várhatja majd a jövőheti, hazai visszavágót.

Telt ház előtt lépett pályára kedden a két együttes, a vendég cseh bajnok pedig az első pillanattól átvette a kezdeményezést. A meddő mezőnyfölény ellenére viszont a vezető találaton kívül nem tudott sok veszélyes helyzetet kidolgozni, igaz, a CFR sem tudott mit kezdeni a helyzettel, hogy beszorult a saját térfelére. A Slavia-gól előtt ráadásul George Țucudean előtt adódott nagy lehetőség, de közeli fejesét szögletre védte Ondrej Kolar. A következő percben viszont a csehek döntöttek: Nicolae Stanciu bal oldali szöglete után Lucas Masopust kapta a labdát, aki kapura rúgott, viszont az ívelt laszti megpattant Giedrius Arlauskis előtt, így a hálóban landolt (0–1).

Fordulás után már sokkal határozottabb volt a CFR, a csereként felállt Mario Rondon lövése pedig az 51. percben a kapufát találta el. Tíz perccel a vége előtt pedig jött Omrani: Peter Olayinka kaszálta el a kolozsváriak francia játékosát, a török játékvezető, Cüneyt Çakir pedig azonnal 11-est ítélt. A büntetőt viszont Omrani gyengén végezte el, Kolar védett, így változatlan maradt az eredmény. A csehek innen már jól zártak a kapujuk előtt, tartották a labdát, és jelentős előnnyel készülhetnek a jövő szerdai visszavágóra.

„A Slavia mezőnyfölényben játszott az első félidőben, de csak a labdabirtoklás és a passzok pontosságát illetően voltak jobbak. Nagyon hiányzott a játékunkból Culio és Vinicius, de mindez nem lehet kifogás erre a verségre. Reális vagyok, és tisztában vagyok azzal, hogy a prágai visszavágón tízszer nehezebb dolgunk lesz. A Slavia a favorit, de mi azért fogunk odautazni jövőhéten, hogy nyerjünk és továbbjussunk” — nyilatkozta a találkozó után Dan Petrescu vezetőedző.