×
2024. 04 25.

Hatvan perc elég volt a címvédőnek Szatmárnémetiben

2015.02.14 - 16:23

Nagyon gyenge teljesítményt nyújtott a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapata a címvédő és éllovas Bákói Ştiinţa elleni bajnoki mérkőzésen, így a szombati vendégeknek elég volt hatvan perc, hogy pontot tegyenek a meccs végére.

Adrian Pricop edző tanítványainak gyenge teljesítményét még az sem magyarázza, hogy két alapember, Vaida Beáta és Adriana Matei eltiltás miatt kihagyni kényszerült a meccset (a két fiatal röplabdázó versenyigazolványát a junior–válogatottban tanúsított tiszteletlen magatartás miatt függesztette fel a egy fordulóra román szövetség). Viktorija Dgyedkova gyerekes hibákat vétetett, néha az egyszerű labdaátvétel sem ment. Alexis Matthewsnak néha a hálóval „gyűlt meg a baja”, ugyanis nem sikerült közelről átütni a labdát, de Ivana Zburovának sem ment a játék. Többször egyemberes blokkal próbálkoztak a szatmáriak, amelynek hatékonysága abban látszott, hogy a Bákó pontjainak több mint egyharmadát sima leütésekből szerezte meg. Ezzel szemben a Bákó többször három játékossal emelkedett a háló fölé a szatmári támadásoknál, így nem egyszer történt meg, hogy a labda a blokkról pattant vissza a szatmári térfélre.

Csak a második szett volt szorosabb, akkor a VSK 3:0 után 14-ig végig vezetett, egyszer még négy ponttal is (13:9). 14:14 után a szatmáriak még egyszer vezettek (16:15), utána viszont a vendégek akarata érvényesült a pályán. Egyébként az elsőt 17 perc alatt, a másodikat 24 perc alatt, a harmadik szettet pedig 19 perc alatt nyerte meg a bákói csapat. Természetesen, senki sem várt a VSK-tól ezen a meccsen győzelmet, viszont a jó játékkal adósak maradtak a lányok. Szombaton Iaşi-ban, majd Bukarestben, a Dinamo otthonában, 28-án pedig Lugos látja vendégül a szatmáriakat. Legközelebb március 2-án játszik itthon a VSK, akkor a Bukaresti CSM érkezik a Both Katalin Sportteremben, az alapszakasz utolsó meccsén pedig Balázsfalván játszanak a lányok.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!