2024. 04 26.
14 °C

Hazai vereséggel indított a City, Ronaldot kiállították

2018.09.20 - 02:01

Nem maradtak adósok a csapatok a Bajnokok Ligája szerdai mérkőzései után sem: a csoportkör első körének második napján a nyolc találkozón összesen 24 gólt rúgtak a csapatok, egyik meccs sem zárult gól nélküli döntetlennel.

Az E-csoportban a Bayern München idegenbeli győzelemmel kezdett: 2–0-ra győzte le a a Benficát Lisszabonban, és ezzel tartja a rekordját: az utóbbi 15 első csoportkörös meccsét megnyerte a Bajnokok Ligájában. A bajorok kispadján Niko Kovac mutatkozott be a BL-ben, és olyan játékosokkal, mint Robert Lewandowskival, Alabaval, Joshua Kimmich-hel, Frank Ribéry-vel, James Rodríguezzel, Thomas Müller vagy a korábbi Benfica-játékos Renato Sanches-zel a pályán nem lehetett más cél Lisszabonban, mint a győzelem. Alaba a 70. mérkőzését játszotta a Bayern München színeiben Európa legrangosabb kupasorozatában, ezzel beérte Karl-Heinz Rummeniggét, aki jelenleg a klubot működtető gazdasági társaság vezérigazgatója.

Ugyanakkor Müller csereként a 88. percben lépett pályára, ezzel 100. BL-meccsén kapott lehetőséget. Philipp Lahm (112) és Oliver Kahn (103) után ő a harmadik német, aki elérte ezt a mérföldkövet.

A Bayern Lewandowski góljával korán megszerezte a vezetést, majd Sanches állította be a végeredményt: az Európa-bajnok középpályásnak ez az első gólja a Bayernben és a Bajnokok Ligájában is! A Benfica-nevelést a hazai szurkolók felállva tapsolták meg a góljánál.

A csoport másik mérkőzésén az Ajax is hozta a kötelezőt: Amsterdamban könnyedén verte a vendég AEK Athén együttesét.

A BL idei kiírásának nagy esélyese, a Manchester City viszont nagy meglepetésre 2–1-re kikapott hazai pályán az Olympique Lyontól a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. A francia csapat a 26. percben Maxwel Cornet góljával szerezte meg a vezetést, miután Fabian Delph lyukat rúgott, majd az első félidő végén Nabil Fekir duplázta meg az előnyt. A világbajnok francia támadó először volt eredményes a BL-ben.

Mindezt a City vezetőedzője, Pep Guardiola a lelátóról volt kénytelen végignézni, ugyanis az előző szezonban a Liverpool elleni BL-negyeddöntős párharc visszavágóján elküldték a kispadról, majd a lelátóról kommunikált a szakmai stáb tagjaival, ezért egymeccses eltiltást kapott.

A második félidő közepén Sané előkészítését követően Bernardo Silva találatával szépített a City, ám egyenlítenie a nagy erőfeszítések ellenére sem sikerült, így az első angol együttes lett, amely sorozatban négy meccset veszített el a BL-ben (1–2). A Lyon pedig az első francia alakulat, amely a nemzetközi porondon megverte a manchesteri kékeket.

A kvartett másik mérkőzésén a Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim fennállása első BL-főtáblás meccsén 2–2-es döntetlenre végzett a Sahtar Donyeckkel úgy, hogy 1–0-ra, majd 2–1-re is vezetett Ukrajnában.

A címvédő Real Madrid Isco, Gareth Bale, valamint Mariano Díaz góljával 3–0-ra legyőzte az AS Romát. A G-csoport másik mérkőzésén a CSZKA Moszkva kétgólos hátrányból felállva az utolsó percben mentett pontot Plzenben, és játszott 2–2-es döntetlent.

Az est legjobban várt mérkőzését Valenciában játszották, ahol az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldoval felállva küzdött a Juventus csapata. A debütálás viszont balul sikerült: a portguáls Európa-bajnok csatár az első félidőben ki lett állítva, mert ellökte Jeison Murillót, majd belemarkolt a védő rövidre nyírt hajába. Minden bizonnyal a szándékos, sportszerűtlen mozdulatot értékelte partjelzője tanácsára piros lappal a játékvezető, Felix Brych, így Cristiano Ronaldo a 154. BL-meccsén megkapta első pirosát. A Juventus azonban szárnyra kapott, Miralem Pjanic pedig a szünet előtt és után büntetőből volt eredményes, és ezzel el is dőlt a mérkőzés. Hiába támadott már előtte is négy támadóval a Valencia, igazi gólhelyzetet nem tudott teremteni, a Juventus kapusa, Wojciech Szczesny fogta a tizenhatos előtti lövéseket.

A kvartett másik mérkőzésén a Manchester United Paul Pogba vezérletével aratott háromgólos győzelmet a svájci Young Boys otthonában.

Folytatás a BL-ben: október 2-án és 3-án.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló

E-csoport

Benfica – Bayern München 0–2 (Lewandowski 10. perc, Renato Sanches 54.)

Ajax – AEK Athén 3–0 (Tagliafico 46., 90., Van de Beek 77.).

F-csoport

Manchester City – Olympique Lyon 1–2 (Bernardo Silva 67., illetve Cornet 26., Fekir 43.)

Sahtar Donyeck – Hoffenheim 2–2 (Ismaily 27., Maycon 81., illetve Grillitsch 6., Nordtveit 38.).

G-csoport

Real Madrid – AS Roma 3–0 (Isco 45., Bale 58., Mariano Díaz 90+1.)

Viktoria Plzen – CSZKA Moszkva 2–2 (Krmencík 29., 41., illetve Csalov 49., Vlasic 90+5. – 11-esből).

H-csoport

Valencia – Juventus 0–2 (Pjanic 45., 51. – mindkettőt 11-esből; kiállítva: C. Ronaldo, 29. – Juventus)

Young Boys – Manchester United 0–3 (Pogba 35., 44. – a másodikat 11-esből, Martial 66.).