2024. 04 16.
Csongor

„Hazavágta” Óvárit a bányai ellenfél

2014.07.30 - 20:46

Öt gólos vereséget szenvedett el szerdán a megyei kupagyőztes Óvári Someşul a harmadosztályos Nagybányai FC Municipallal szemben, a sorozat országos selejtezőjének második fordulójában. A szatmáriak ezzel búcsúztak a további küzdelmektől.

Leszerepelt az Óvári Someşul labdarúgócsapata a Román Kupa–selejtező második fordulójában, a harmadosztályos Nagybányai FC Municipal ugyanis lecsapott a Szatmár megyei bajnok és kupagyőztes együttesre és 6–1 arányban győzött Szatmárnémetiben, a Someşul Stadionban.

Botos Sándor (Piri) edző–játékos legénysége jól kezdett a szerdai mérkőzésen, a támadások veszélyesek voltak Bota kapuja előtt. Azonban nagybányaiak közelebb voltak a gólszerzéshez, Duruş és Morar többször is megdolgoztatták Dobrait. Azonban a 18. percben Nagy Imre hatalmasat hibázott kapuja előtt, az ötméteres zónában és ezt kihasználva Deac gurította az „elé varázsolt” labdát az óvári hálóba (0–1). Négy perccel később Deac duplázott egy újabb védelmi hibát kihasználva (0–2), majd a 26. percben már hárommal vezettek a máramarosiak, ezúttal Vasile Gherghel lövése csorgott be a kapuig az óvári védelem és Dobrai alatt (0–3). Ez végkép padlóra küldte a házigazda Someşult, Vasile Pop 31. percben szerzett találata pedig „megforgatta a kést” az óváriakban (0–4). Ráadásul Dorin Toma vezetőedző legénysége a szünet előtt ötre növelhette volna az előnyt, azonban Deac lövése húsz méterről a keresztlécről pattant le.

A fordulás után a máramarosiak már nem erőltették a játékot, az óváriak pedig ötlettelenül játszottak. A védelem többször is hibázott, de Dobrainak védéseinek köszönhetően nem változott az állás. Így volt ez a 75. percig, amikor a csereként beállt Ardeleanu ziccerből szerezte meg a csapata ötödik találatát (0–5). A hajrában Kirner becsületgólját megtapsolta a maroknyi közönség (1–5), de a 89. percben Coman és Ardelean mattot adott a Someşulnak és beállította az 1–6-os végeredményt.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!

Így a szatmári kupagyőztes az első mérkőzése után búcsúzott a sorozat országos selejtezőjétől, a máramarosiak pedig folytathatják menetelésüket. Az másodosztályos Szatmárnémeti Olimpia FC csak a negyedik fordulóban kapcsolódik a küzdelmekhez.

Román Kupa, országos selejtező, 2. forduló

Óvári Someşul – Nagybányai FC Municipal 1–6 (0–4).

Gólszerzők: Kirner (87. perc), illetve Deac (18. 22.), Gherghel V. (26.), Pop V. (31.), Ardelean (75., 89.).

Someşul: Dobrai – Botos D., Sălăgeanu, Nagy I., Matei, Pop M., Botos S., Puţi, Petcuţ, Mezei, Berci. Cserék: Kirner, Fenes, Pintye, Asztalnok, Szabó, Bolgár.

Nagybányai FCM: Bota – Gherghel V., Hodor, Urs, Duruş, Barbuloviciu, Vanca, Giurgiu, Pop V., Deac, Morar. Cserék: Cârlan, Pomean, Ardeleanu, Coman, Răduneaţă, Gherghel M.

Szöveg és fotók: Pesek Attila