2024. 04 23.
Béla

Hét éremmel Nagyszalontáról

2017.11.02 - 09:11

Tizenhárom karatéka képviselte a Szatmárnémeti Samuraiul SK-t a nagyszalontai nemzetközi tornán, ahol négy ország közel négyszáz sportolója mérte össze erejét és tudását.

A tavaly bajnok Andrea Ardelean, a 8–9 éves haladók kata próbájában 25 fős mezőnyben zárt a második helyen. Ezüstérmet szerzett még Ardelean Krisztofer (8–9 évesek, kumite, -35 kg), Podolyák Denissza (16–17 évesek, kumite, -60 kg) és Vida Áron (10–11 évesek, kumite, -35 kg), míg Patrick Ciriciu (12–13 évesek, kumite, +55 kg), Matei Mihali (14–15 évesek, kumite, -55 kg) és Vida Ármin (16–17 évesek, kumite, -75 kg) a harmadik helyen zártak.

Kevéssel maradt le a dobogóról Magos Róbert Patrick, a kumite próbában, a 22 fős mezőnyben egy kiütéses győzelemmel kezdett: a fejre irányított lábtechnikával (mawashi geri) 20 másodperc alatt zárt az másfél perces meccset. Viszont az elődöntőben pontozással kikapott, így nem állhatott dobogóra a Samuraiul karatékája.

A tornán részt vettek még Andrei Olosuteanu, Laura Pop, Jenei Dávid, Daniel Bontidean és Vida Márk, akik ezúttal nem állhattak dobogóra.