2024. 04 25.

Hét év után ismét francia csapat a legjobb négyben

2017.04.20 - 06:01

2010-ben szerepelt legutóbb francia klubcsapat a BL elődöntőjében, ugyanakkor 2010-ben fordult elő utoljára, hogy német együttes nem jutott be a rangos kiírás legjobb négy együttese közé.

Elődöntőbe jutott a francia AS Monaco a labdarúgó Bajnokok Ligájában, miután mindkétszer legyőzte a negyeddöntőben a német Borussia Dortmund együttesét. A szerda esti találkozón a hercegség csapata nagyon hamar megszerezte a vezetést: Mbappé a 3. percben küldte a kapuba a Roman Bürkiról kipattanó labdát. A 18 éves Mbappé a legfiatalabb labdarúgó lett, aki egy BL-negyeddöntő mindkét meccsén gólt szerzett. A 17. percben Radamel Falcao is betalált egy kontra végén, és mindez azt jelentette, hogy Thomas Tuchel együttesének legalább három gólt kellett szereznie a hosszabbításhoz. A fordulás után szinte azonnal meglett az első: Marco Reus szépített a 48. percben. Viszont Valere Germain szertefoszlott a németek álmát: mindössze 22 másodperce tartózkodott a pályán – Mbappét váltotta – és máris kihasználta ziccerét (3–1),

Francia együttes egyébként a 2009–2010-es kiírás óta nem jutott a BL elődöntőjébe, akkor az Olympique Lyonnak sikerült ez. Ugyanakkor 2010 óta először történik meg, hogy a legrangosabb európai kupasorozat legjobb négy csapata között ne szerepeljen német együttes.

Sorozatban második éve búcsúzott a BL-negyeddöntőben az FC Barcelona. A Juventus ugyanis a hazai 3–0-s sikert követően 0–0-t ért el a katalán városban. A torinóiak továbbjutását egy pillanatig sem fenyegette veszély. A Juventus két évvel ezelőtt játszott döntőt éppen a Barcelonával a berlini Olimpia Stadionban, de 3–1-re kikapott. Így a torinóiak most visszavágtak a Barcának az akkori kudarcért.

Így kialakult a BL elődöntőjének a mezőnye: a Moncao és a Juventus mellett a két madridi alakulat, a Real és az Atlético várja a pénteki sorsolást.