×
2024. 04 25.

Hét ifit tesztelt az Olimpia

2012.07.05 - 20:39

Felkészülési mérkőzésen 3–1-re győzött az Olimpia a Dräxlmaier szatmárnémeti gyárának a csapata ellen. Utóbbiak „cégvilágbajnokságra” készülnek, a csapatot tapasztalat játékosok alkotják.

A nyári felkészülés második barátságos mérkőzését játszotta a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata. A Csik Tibor, Ioan „Lulu” Dragomir, Paul Levente edzőhármas legénysége csütörtökön a Dräxlamaier szatmárnémeti gyárának a csapatával játszott egy 4x25 perces meccset, és 3–1 arányban győztek.

Mint ismeretes, az Olimpia FC az elmúlt szombaton a Rapid ellen mérkőzött, és az élvonalbeli bukarestiek 4–1-re nyertek. De a csütörtöki meccs sokkal fontosabb volt a szatmáriaknak, ugyanis a szakmai stáb újoncokat tesztelhetett: a Szatmárnémeti Atletic 94-től érkezett 17–18 éves labdarúgók (Gergely, Ghele, Magdás, Silaghi, Roatiş, Rus, Cadar) legalább egy „negyedet” tölthettek a pályán. Ugyanakkor a két felnőtt újonc, Cosma és Iuhas is játszottak, utóbbi végig a pályán volt a négyfelvonásos meccsen.

Az Olimpia vezető találatát Marinaş szerezte, majd Glodean növelte kettőre a „sárga–kékek” előnyét. A harmadik felvonásban 11-es rúgást harcoltak ki a vendéglátók, és Micaş legurított pontrúgása után Manuel Mureşan volt eredményes. Nem sokkal később a DRM alkalmazásában levő Botos (ő sportolóként az Olimpia játékosa) 11-esből szépített.

Az Olimpia jövő hét szerdán Nagyváradon a II. ligás Luceafărul ellen játszik újabb felkészülési meccset, addig napi egy edzéssel készülnek hazai környezetben. Pénteken 18 órától válogatót rendeznek az Olimpia pályán, ahol a megyei bajnokságokban szereplő játékosokat teszteli a szakmai stáb.