×
2024. 03 28.

Hét kadett birkózó a döntőben

2013.03.17 - 16:32

A Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate hét birkózója kvalifikálta magát a kadett–bajnokság országos döntőjébe, miután az elmúlt hétvégi selejtezőkön az első nyolc között zártak súlycsoportjuk versenyében.

A bukaresti versenyen Mădălin Bulgăr (54 kg) a 2., Szabó Krisztián (76 kg) pedig a 3. helyen zártak, ami előrevetíti, hogy a Tudor Barbul, Szabó Ferenc edzőpáros tanítványai éremszerzési reményekkel készülhetnek majd az országos döntőre. Továbbjutottak még Sabinel Lobonţ (42 kg) és Patric Moroz (85 kg), akik az 5. pozícióban zártak, míg Cătălin Dângă (42 kg), Ovidiu Lăpuşte (69 kg) és Berei Lénárd (100 kg) az első nyolc között fejezték be a küzdelmeket.

Az edzők egyébként köszönetet mondanak Vasile Bulgărnak, illetve a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület elnökének, Szilágyi Istvánnak, akik támogatták a birkózókat, hogy részt vegyenek ezen a versenyen.

A Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate junior sportolói egyébként hétvégén Buzăura utazik, korosztályos bajnoki selejtezőre, míg a kadettek a régió legrangosabb nemzetközi versenyén lépnek szönyegre Dorogon.