Hét perc rövidzárlat döntött az első meccsen
Utoljára módositva: 2019-05-11 17:40:53

Az első negyed második, és a második negyed első fele katasztrofális volt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC otthonában játszott finálé első mérkőzésén.

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC nyerte meg a női kosárlabda-bajnokság döntőjének első mérkőzését, de vasárnap lesz lehetősége a Szatmárnémeti VSK-nak az egyenlítésre.

Andreea Huţanu, Andra Mandache, Kádár Annamária, Brittany Denson, Promise Amukamara felállásban, felhúzott kézifékkel kezdte a Szatmárnémeti VSK csapata a mérkőzést. Másfél perc után ugyan 4–2-es szatmári vezetést mutatott az eredményjelző, viszont kevesebb mint négy perccel később már tíz pontot tett a két csapat közé a Sepsi-SIC (14–4). Ekkor időt kért Maikel Lopez edző, majd Densonnak egy triplája, Kádárnak pedig egy duplája akadt be (14–9), viszont a folytatásban borzalmas percek következtek a szatmáriaknak, így a 11. percig tizenkilenc pontra nőtt (28–9) a hazai alakulat előnye. Dlesha L’loyd gyerekes hibái, Denson, Amukamara és Mandache gyenge dobásai, kevéssé hatékony támadások borzolták a szatmáriak kedélyeit. L’loyd ezután már nem is kapott lehetőséget, 3 perc játékidővel zárt.

Zoran Mikes, a Sepsi edzője a hokimeccseken látott egész csapatos cserékkel próbálkozott, de Lopez is próbált frissíteni egy-egy cserével. Hét perc után sikerült ismét betalálnia a VSK-nak, majd Kristina Baltic és Huţanu vezérletével harminc másodperccel a szünet előtt már csak hét pont maradt a házigazda előnyéből (34–27).

Mínusz kilencről fordult a második félidőre a VSK (36–27), és egy pontot még sikerült faragnia a hárányából az utolsó pihenőig. A harmadik negyed viszont borzalmas volt minden szempontból. Három percet kellett várni az első pontszerzésig, a 26. percben pedig még csak 3:2 volt a részeredmény. A hibákkal tarkított negyedet behúzta a VSK, így 48–40-es állásról kezdődött az utolsó tíz perc. Mandache első öt perce mínusz ötre hozta fel a VSK-t (55–50), amikor Mikes időkérése megtörte a vendégek lendületét, így csapata két perc alatt tizennégy pontos előnyre tett szert (64–50). Ezután már egyik csapat sem erőltette a játékot, Amukamara is kipontozódott, de ez már nem számított.

Vasárnap 19 órakor folytatás, azt a meccset is közvetíti a szövetség YouTube-csatornája, a FRB Tv. 1–0-ra vezet a Sepsi-SIC a három nyert mérkőzésig tartó párharcban, de a pénteki meccset nézve elmondható, hogy megfordítható a helyzet. Ehhez viszont szükség van arra, hogy Denson és Mandache higgadtabban játsszon, Amukamara és Tavic is pontosabb legyen, és L’loyd jó játékára is mindenképpen szükség van a siker érdekében.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, döntő, 1. mérkőzés

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Szatmárnémeti VSK 66–54 (21:9, 15:18, 12:13, 18:14)

Sepsi-SIC (pontok száma/lepattanók, gólpasszok): Gödri-Părău (4/2/3), Higgins (7/9/2), Pasic (12/2/1), Demeter (4/6/1), Solopova (17/2/2), Şipoş (3/1/1), Nagy (2/1/1), Kovács, Slamova (2/2/2), Topuzovic (15/6/0). Vezetőedző: Zoran Mikes.

VSK (pontok száma/lepattanók, gólpasszok): Huţanu (7/3/2), Kádár (2/0/0), Mandache (14/5/0), Denson (16/8/1), Amukamara (8/5/4), Oláh (4/4/1), Tavic (0/2/3), Baltic (3/4/1), L’loyd (0/1/0). Vezetőedző: Maikel Lopez.