×
2024. 04 25.

Hibátlanul menetelnek a lányok

2017.10.08 - 23:11

Nem hibáztak a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázói a Nemzeti Liga második fordulójába, hazai pályán is begyűjtötték a pontokat a Gyulafehérvári CSU elleni mérkőzés után.

Marius Dobă edző tanítványai viszont borzalmasan kezdték a vasárnap esti mérkőzést, a Fehér megyeiek ugyanis 5–0-ról indultak. Bár felzárkóztak a szatmáriak (5–5), a következő percekben Cristiana Cutaș pontjaival a gyulafehérvári vendég tizenhármat tett a két csapat közé (13–26). A legjobb pillanatban jött a két perces pihenő, hiszen végre rákapcsolt a VSK. Kristina Baltic és Andra Mandache egyre pontosabb volt, Marina Solopova és Taneisha Harrison triplái is beakadtak, így ledolgozta a szatmári csapat a hátrányát, nyolc pontos előnyt is összekapartak (45–37).

A szünet után azonban az öltözőben maradhatott a szatmári csapat: a teljesítmény az első tíz perc játékához volt hasonlítható, viszont most annyi változott, hogy a fehérvári „egyetemisták” is rengeteget hibáztak. Így csak három pontig zárkózott fel a CSU az utolsó negyedre (58–55), de az újabb hidegzuhany ráébresztette a lányokat a valóságra: negyven percen keresztül koncentráltan kell játszani. Egy gyors, pontos, látványos játékkal, illetve egy 21:8-as sorozattal zárt a VSK, viszont kérdés lehet, hogy ezzel a játékkal meddig lehet húzni, mert egy erősebb ellenfél könnyedén rászámolhat majd a szatmáriakra.

Szombaton az újonc Temesvári SCM vendége lesz a VSK. A Bega-partiak eddig egy meccset játszottak le a bajnokságban, a nyitányon a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC nyert Temesváron. Viszont az Aradi ICIM-et verték a Román Kupába, továbbá Dobának közeli élményei is vannak a következő ellenféllel kapcsolatban, hiszen a felkészülési mérkőzésen 72–67-re nyertek itt a temesváriak.