2024. 04 19.
3 °C

Hideg zuhany a szentgyörgyiektől

2017.12.04 - 05:37

Fájó az, ahogy az elmúlt két idény bajnokcsapata, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC rászámolt idehaza az eddig veretlen Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázóira: a háromszékiek 19 ponttal győztek.

Helyére tette a dolgokat az elmúlt két idény bajnoka, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely vasárnap este, a női kosárlabda élvonal rangadóján simán verte a Szatmárnémeti VSK-t. Mindkét alakulat veretlen volt vasárnapig a Nemzeti Liga alapszakaszában, a szatmáriak pedig abban bíztunk, hogy talán mégis sikerült összeállítani azt a keretet, amellyel bajnoki címre pályázhatunk. A remény megmarad, viszont a valóság az, hogy ennél több kell a csapattól, mint amit vasárnap nyújtottak a háromszékiek ellen. Lehet, hogy hiányzott a csapatból Destiny Williams, hiszen a palánk alatt gyenge volt a VSK. Azt, hogy mennyire tudja pótolni ezt a hiányt az újonc Britany Miller, az még nem tudhatjuk, mert nem érkezett meg a zöld kártyája Izraelből, így az amerikai csak a lelátóról nézhette új kollégái játékát.

A reményt azért nem szabad veszni hagyni, ugyanis a játék némely pillanatban jól mutatott a pályán. Bár egyetlen negyedet sem tudott maga javára fordítani a VSK, a játékidőben voltak felzárkózások, sőt, az elején még az előny is ide szólt. Az első negyed első felében ugyanis 9–5-re vezetett a hazai közönség előtt játszó szatmári alakulat, a második tíz percben pedig 28-ig fej-fej mellett haladt a két csapat. Bár a szünetig kilenc pont fórt gyűjtött be a Sepsi-SIC (31–40), a fordulás után ismét sikerült felzárkózni egy 10–2-es kezdéssel (41–42). Zoran Mikes, a Sepsi-SIC edzőjének az időkérése viszont elvágta a VSK lendületét, így a vendégek visszatették az utolsó negyedre a kilenc pont különbséget (56–47). Innen pedig már nem sikerült a felállás. Habár az előző mérkőzéseken a szatmári együttes játékosai a zárásban is kiváló teljesítményt tudtak nyújtani, most úgy tűnt, hogy „elfogytak” a lányok. Megsokasodtak az eladott labdát, és tárcán kínálták fel a címvédőnek a győzelmet.

A vereség is fájdalmas, de az eredmény még jobban fáj. 19 ponttal nem veszíthet el egy hazai rangadót egy olyan együttes, amely bajnoki címre aspirál. Talán csak egy botlás volt, ahonnan még felállhat a VSK. Ugyanis ez csak az alapszakasz, pénteken pedig Alexandriára mennek a lányok. Remélhetően hamar összekapják magukat a lányok, és ismét azt a játékot mutatják majd, amivel sikerült vasárnapig minden ellenfelüket legyőzni.

„Engemet nem lepett meg semmivel a Sepsi. Tudtam, hogy nagyon erős csapatuk van, nagyon erős és hosszú a kispaddal. Ráadásul a mag már legalább négy éve együtt játszik. Viszont mi keretgondokkal küzdöttünk: Andreea Lazăr családi gondok miatt haza kellett utazzon, Millert még nem lehetett bevetni, de a sérülések miatt Harrison sem tudott jól felkészülni erre a meccsre. Így gyakorlatilag hat játékosra számíthattam, és így kiüt a fáradság a meccs végére. Látszott az eredményen is, hogy az utolsó tíz perc döntött, hiszen akkora a lányok már nem bírtak. Szerintem, ha ezeket a problémákat kiküszöböljük, akkor nincs ekkora különbség a két csapat között. Most így kaptak el minket a szentgyörgyiek és éltek a lehetőséggel, hogy ránk számoljanak. Én minden esetre meg szeretném dicsérni a játékosaimat, akik dolgoztak, és mindent megtettek vasárnap, győzni akartak” — mondta lapunknak Dobă.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 8. forduló

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 59–78 (15:20, 16:20, 16:16, 12:22).

VSK: Harrison 22 pont, Mandache 13, Green 8, Baltic 8, Solopova 8, Sfîrlea, Szmutku, Uiuiu. Vezetőedző: Marius Dobă.

Sepsi: Fontaine 22, Webb 19, Gödri-Părău 19, Neagu 6, Kress 4, Carter 4, Kilin 2, Dzankic 2, Marshall, Huțanu, Stoenescu. Vezetőedző: Zoran Mikes.