×
2024. 04 25.

Hidegzuhany a CEWL első meccsén

2019.10.17 - 03:04

Az első félidő első öt perce és a második félidő utolsó percei döntötték el a brnoi mérkőzéseket a CEWL nyitányán. Ennyi idő elég volt az ellenfélnek, hogy „ólmot” öntsön a szatmáriak lábába, aki így egy hatalmas zakóba futottak bele az első csehországi mérkőzésen.

Negyven pontos vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Női Közép-Európa Liga (CEWL) első mérkőzésén, Brnoban. Ilyen súlyos vereséget még soha nem szenvedett a szatmári alakulat ebben a sorozatban, amit ráadásul 2018-ban meg is nyert.

Az várható volt, hogy a cseh vendégcsapat erős ellenfél lesz, hiszen Viktor Pruša vezetőedző úgy készítette fel a csapatát, hogy a honi bajnokság és a CEWL mellett egy erősebb kontinentális sorozatban, az Európa Ligában (EWBL) is helyt álljanak. Ez a különbség pedig már az első pillanattól látható volt. Az első öt perc alatt csak három pontot sikerült „összekotorni” a szatmáriaknak, míg a Žabiny már 15-nél tartott. Ezután sikerült némileg kiegyenlíteni a játékot, viszont az eredményben ez nem mutatkozott meg, sőt, az házigazdák előnye tovább nőtt (31–15). A két perces pihenő után után úgy tűnt, hogy a VSK játékosai magukhoz tértek a kezdeti sokkból, és már a védekezés is jobban működött, viszont a támadásban még mindig voltak kisebb bakik. Így „csak” tizennyolc pont előnyt hagytak az ellenfélnek a szünetig (48–30).

Azonban a második félidőt éppen olyan rosszul kezdte a VSK, mint az elsőt – vagy inkább: az ellenfél kezdett olyan lendülettel, mint a meccs elején. Egy öt perces 10:5-ös futással megadta az alaphangulatot a brnoi csapat, és innen már csak az volt a kérdés, hogy mekkora zakót fognak kiszabni ellenfelükre a „békák”. 17:6-os szériát hozott össze a hazai csapat az utolsó szünet előtti öt percben (75–41), innen pedig már egyértelmű volt, nem lehet fordítani. Boskovic és a VSK játékosainak javára szóljon, hogy az utolsó tíz percben nem adták fel a küzdelmet, és a meccs legjobb tíz percét hozták össze. Megtáltosodtak a lányok, és mértani pontossággal dobtak, viszont ezzel együtt átjáróvá vált a védelem. Hatvanöt pontig jutott a VSK, viszont meg sem közelítette ezzel az ellenfele teljesítményét, amely átlépve a bűvös százast rászámolt a szatmári csapatra.

A szerda délutáni meccs után a lányok tovább utaztak, hiszen csütörtök este a második forduló meccsét is lejátsszák az SBŠ Ostrava otthonában. Erről az ellenfélről ellenfélről annyit kell tudni, hogy a Brnohoz hasonlóan ők is neveztek az EWBL-ben. Ők már lejátszottak három meccset a kassai tornán, ahol legyőzték a házigazda Young Angels csapatát, majd győztek az astanai ellenféllel, de kikaptak a Tsmoki-Minsk csapattól. A keretüket három amerikai, egy brit, két szerb és kilenc cseh lány alkotja.

A CEWL B-csoportjában egyébként lejátszották szerdán a BC Pharmaserv Marburg – Spirou Ladies Charleroi mérkőzést is. A belga ellenfél hatalmas lendülettel kezdett, viszont a németek fordítani tudtak a nagy szünet után, végül tizenhárom ponttal győzött.

Női Közép-Európa Liga, B-csoport, 1. forduló

Žabiny Brno – Szatmárnémeti VSK 105–65 (31:15, 17:15, 27:11, 30:24)

Brno (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Thompson (10/2/5), Matuzonyté (4/9/2), Vacková (10/6/3), Vondráčková (18/0/1), Adamková (7/2/2), Záplatová (11/1/1), Hamzová (5/0/2), Křivánková (6/3/2), Adamková (7/2/2), Šoukalová (3/1/3), Kopecká (3/4/2), Royster (15/8/0), Zohnová (13/0/0). Vezetőedző: Viktor Pruša.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Mosby (19/5/1), Oláh (4/7/2), Miljkovic (19/2/3), Stoiedin (2/2/0), Podar (4/0/0), Gladkova (7/1/0), Popescu (8/1/0), Pop (2/1/0), Szmutku, Huțanu. Vezetőedző: Goran Boskovic.

BC Pharmaserv Marburg – Spirou Ladies Charleroi 82–69 (6:20, 25:16, 29:14, 22:19)

Szöveg: Pesek Attila

Fotó: bkzabiny.cz