×
2024. 04 26.

Hidegzuhany Râmnicu Vâlceán

2013.11.03 - 14:47

Egy-nullás állásnál két vitatható 11-est kapott a házgazda CSM Râmnicu Vâlcea az Olimpia FC elleni bajnoki mérkőzésen, de Csik Tibor edző szerint nem ezek döntöttek a szombati meccsen.

Fájó vereséget szenvedett el szombaton a sérült Dan Gavrilescut, Zsiga Ervint és Vlad Bujort nélkülöző Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata a CSM Râmnicu Vâlcea elleni idegenbeli találkozón: Csik Tibor edző legénysége 3–0-ra vesztett a Claudiu Niculescu tréner által készített együttessel szemben.

A vâlceai csapat nyomasztó mezőnyfölénye eredményes volt és már a 11. percben vezetést szerzett a hazai együttes: Cataramă elhibázott lövésénél elaludt a szatmári védelem, Arnăutu viszont nem hibázott és az elé pattant labdát Şuta kapujába vágta (1–0).

Negyed órával később Dragoş egyenlíthetett volna, de Matachénak sikerült kikanalaznia a labdát a léc alól. Bár az Olimpia FC próbált legalább a mezőnyjátékban egyenlő ellenfele lenni a feljutásra hajtó házigazdának, a szünet előtt kettőre növelte előnyét Niculescu csapata: Micaş és Negruţ (utóbbi nyáron az Olimpia keretével készül, végül a CSM ajánlatát fogadta el) fejelt össze a szatmári 16-os szélén, amit a temesvári Nicolae Cătălin Botaş sípmester szabálytalannak látott. A vitatható 11-est Lircă hibátlanul végezte el, így fordulásra már kettővel vezetett a CSM (2-0).

A második félidő elején szépíthetett volna a szatmári gárda, de Molnar közeli lövését Matache védte. Az Olimpia ezután is tartotta magát, de nem sikerült veszélyes gólhelyzetig eljutni. Egy „férfias” eldöntötte a meccset: Molnar és D. Iancu küzdelmében utóbbi nem állt meg a lábán, amiért a második tizenegyesét kapta meg a házigazda együttes. Lircă másodjára sem hibázott és beállította a 3–0-s végeredmény.

„A házigazdák megérdemelten nyertek, de szerintem a három gól különbség nem tükrözi a valóságot. 1, 2 góllal valóban jobbak voltak – ismerte el Csik Tibi. – Okosabban kellett volna játszanunk, de sajnos nagyon naivak voltunk, az ellenfél pedig rutinosabb. Frissebbek és felkészültebbek voltak. Határozott volt az ellenfél és nem adott esélyt a pontszerzésre. Nekünk szombaton gyenge volt a védelmünk. De tanulni kell ebből a meccsből, ki kell köszörülni a hibákat és szerdán kötelezően nyerni kell a CS Mioveni elleni, hazai pályán” – tette hozzá a szatmári szakvezető, aki szerint a bíró könnyedén adta a 11-eseket a Vâlceának, de nem az döntötte el a meccset.

Szerdán 14 órától a Liga 2 2-es Csoportjának utolsó előtti fordulójában a CS Mioveni látogat majd Szatmárnémetibe.

Liga 2, 2-es csoport, 9. forduló

CSM Râmnicu Vâlcea – Szatmárnémeti Olimpia 3–0 (2–0).

Gólszerzők: Arnăutu (11. perc), Lircă (35., 77. – mindkettő 11-esből).

CSM: Matache – Cataramă, Pârvulescu, I. Stoica, Briceag, Cârstoiu, Lircă (A. Neagu 84. perc), Ad. Popa, Bărbulescu, Negruţ (D. Iancu 76.), Arnăutu (Geantă 65.) Vezetőedző: Claudiu Niculescu,

Olimpia FC: Şuta – Muntean, Bălău (Fl.Mureşan 46. perc), Ene, Iuhas (Hanus 64.), Svarczkopf, Micaş (Molnar 46.), Villand, Dragoş, Lemac, Feier. Vezetőedző: Csik Tibor.