2024. 04 18.
Andrea, Ilma

Hollandiától hármat kaptak a románok

2017.11.15 - 01:54

Árnyéka sem volt a román labdarúgó-válogatott annak a csapatnak, amely múlt csütörtökön Kolozsváron lemosta a pályáról a török nemzeti együttest, így kedd este Bukarestben, a Hollandia elleni évzáró barátságos mérkőzésen Cosmin Contra szövetségi kapitány legényei 3–0-ra kaptak ki.

A Național Arénában rendezett találkozó első negyvenöt perce kiegyenlített játkot hozott, habár a Depay és Babel helyzeteinél Pantilimon bravúros mentéseire is szükség volt. A második félidő – mondhatni – 1–0-s vendégvezetéssel kezdődött, ugyanis a forulást követőe első támadásából a holland alakulat gólt szerzett: Berghus jobb oldali beadására Depay érkzett a hosszú sarokra, és közelről zvartalanul fejelhetett a kapuba (0–1). Továbbra is a hollandok voltak a veszélyesebbek, az 56. percben pedig Babel lesgyanús helyzetből tette a Berghus újabb beadásából érkező labdát Pantilimon kapujába (0–2). A hajrában De Jong fejesgólja (0–3) lezárta a mérkőzést, így Contra vezetése alatt először vesztett mérkőzést a román válogatott: a trikolórok nyertek Kazahsztán és Törökország ellen, ikszeltek Dániában, most viszont kikaptak.

„Az első félidőben jól játszottunk, az ellenfél pedig csak a mi hibáinknak köszönhetően jutottak helyzethez. Szerintem az első negyvenöt percben egyenlő ellenfelek voltunk. A második félidőben viszont könnyedén tudtak beadni a hollandok, három helyzetük volt, és mindegyiket gólra váltották. Hatékonyabban játszottak, és ez döntő volt ezen a meccsen. Korán kaptunk az első gólt, és ez mindent tervünket a feje tetejére állított — mondta a találkozó után Contra, aki arra is válaszolt, hogy miért változtatott sok poszton a törökök elleni győztes meccs után. — Erre szolgálnak a barátságos mérkőzések. Minél több játékost akartam munka közben látni, hogy véleményt formálhassak teljesítő képességükről. Látni akartak, hogy kire számíthatok a Nemzetek Ligájában. Sajnálom, hogy kikaptunk, de szerintem jó úton haladunk, az eredmény pedig nem tükrözi híven a két csapat közötti valós különbséget” — tette hozzá a szakvezet.