×
2024. 03 29.

„Homokoztak” Nagybányán az ifik

2016.04.19 - 16:28

A LPS 17 és 19 éven aluliak labdarúgócsapata is idegenben győzött az elmúlt hétvégén. A 19 évesek Nagybányán egy olyan pályán játszottak, amely már évtizedek óta nem lehetett füvesítve.

Továbbra is a Szatmárnémeti Sportlíceum csapata vezeti a 19 éven aluliak labdarúgó-bajnokságának a táblázatát az 5-ös számú csoportba, miután az elmúlt hétvégén 3–0-ra nyertek a Nagybányai FCM otthonában.

Dacian Nastai edző elmondta, a találkozó a sportszerűség jegyében zajlott, azonban a pálya hagyott kívánni valót maga után. A fű csak kisebb foltokban volt jelen a játéktéren, a találkozó beillet volna egy homokfoci-meccsnek is.

„Ez volt az idénybeli egyik legfontosabb győzelmünk, mivel a két csapat között nagy a rivalizálás. De az elmúlt hétvégén a sportszerűség jegyében zajlott a meccs, csak a pálya minőségével kapcsolatosan voltak kifogásaim” — panaszolta Nastai, aki korábban arra is panaszkodott, hogy Szatmárnémetiben sincsenek megfelelő körülmények az utánpótlás nevelésére. Az elmúlt hétvégi bajnoki meccset egyébként a városi park szélén levő pályán játszották.

A mérkőzések rendezési körülményeit tekintve „hősnek” nevezhetők azok az edzők, akik így is felnevelnek tehetséges fiatal focistákat. Ugyanis az edzések és a meccsek többsége embertelen körülmények között zajlanak, ami a technikai tudás elsajátítására lehetetlen.

Az U19-es bajnokság végéig egyébként még öt forduló rendeznek, a LPS-nek pedig egy pont előnye van a Kolozsvári CFR előtt. Amennyiben Nastai csapat megnyeri a szériát, akkor a következő idényben két szatmári csapat lehet a korosztály élvonalának számító elitligában. Itt szerepel ugyanis a Szatmárnémeti FC Olimpia, amely az elmúlt hétvégén ugyanis kikapott 3–1-re a Kolozsvári Viitorul otthonában, de a 7. helyen egyelőre távol van a veszélyzónától.

A LPS 17 éven aluliak csapata már idén is elitligás, ők Brassóban nyertek 3–0-ra, ezzel feljöttek a táblázat 9. helyére. A korosztály regionális csoportjában („másodosztály”) az Olimpia 17 évesek kikaptak Nagybányán, így sereghajtók a 6-os számú szériában.