×
2024. 04 25.

Hosszabbításban védte meg címét a Győri Audi ETO KC

2018.05.13 - 21:58

A címvédő Győri Audi ETO KC hosszabbítás után 27–26-ra legyőzte a macedón Vardar Szkopje együttesét a női kézilabda Bajnokok Ligája fináléjában, a Papp László Budapest Sportarénában zajló négyes döntőben, vasárnap.

A négyes döntős lebonyolítás bevezetése óta a magyar csapat az első, amely meg tudta védeni címét.

Vasárnap a győriek közül továbbra is hárman hiányoztak: a cseh Jana Knedlikova bokasérülés, Tomori Zsuzsanna és a norvég Nora Mörk pedig térdműtét után gyógyul. A 35. születésnapját éppen vasárnap ünneplő csapatkapitány, Görbicz Anita ezúttal is balszélsőt játszott.

Másrészt, a Vardarban pályára lépett mindhárom játékos, aki a következő idényben már biztosan a magyar bajnokságban szerepel: a horvát Andrea Penezic és az orosz Tatyjana Hmirova a Siófok, a francia Amandine Leynaud pedig a Győr együttesében folytatja pályafutását.

A győriek magabiztosan kezdtek, viszont 4–1-nél egyre több hibával játszott a Rába-parti alakulat. A bírók is egyre többet tévedtek a győriek kárára, de 8–7-es macedon vezetéshez (26. perc) az ellenfél hatékony védekezése is kellett.

A mezőny legeredményesebb játékosa a győriek holland irányítója, Cornelia Nycke Groot volt nyolc góllal, a hosszabbítás "hősének" pedig a brazil Eduarda Amorim és Kiss Éva kapus bizonyult. A győriek 11 percen keresztül nem lőttek gólt, Ambros Martín vezetőedző időt kért, és csapatának végül sikerült döntetlennel szünetre mennie (9–9).

A második felvonás elején sem találta riválisa remek védekezésének, illetve Leynaud bravúros kapusteljesítményének ellenszerét a Győr, amely hét és fél percig ismét nem talált a hálóba. Szoros maradt az állás a folytatásban, 21 másodperccel a vége előtt pedig Amorim volt eredményes (20–20). A rendes játékidő utolsó támadását kihasználatlanul hagyta a macedón együttes, így a két csapat tavalyi döntőjéhez hasonlóan most is hosszabbítás következett.

A ráadásban a Győr 7–4 után ismét hárommal vezetett a térfélcserét követően (26–23).

A finálé öt másodperccel a vége előtt dőlt el, amikor Oftedal labdaeladása után Kiss bravúrral kivédte az ex-győri Andrea Lekic ziccerét.

Ez volt a 16. magyar érdekeltségű finálé a női kézilabda BL, illetve elődje, a Bajnokcsapatok Európa Kupája történetében. A mérleg immár hat győzelem: 1982-ben a Vasas, 1999-ben a Dunaferr SE, 2013-ban, 2014-ben, tavaly és idén pedig a Győr ért fel a csúcsra. Újabb sikerével a Győr immár a harmadik legeredményesebb klub a legrangosabb európai sorozatban.

A bronzérmet a Bukaresti CSM szerezte meg, miután a kisdöntőben 31–30-ra győzte le Ambros Martín jövőbeli csapatát, az orosz Rosztov-Dont.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, döntő

Győri Audi ETO KC – Vardar Szkopje 27–26 (9-9, 20-20, 24-23) – hosszabbítás után