×
2024. 04 20.

Hosszútávra terveznek

2014.07.09 - 09:11

A Szatmárnémeti 4 Tennis SK két sportolója, Csaholczi Arnold és Baranyai Dóra a második, illetve a harmadik helyen zárt a Ianus Kupán.

Több mint 50 fiatal teniszező részvételével rendezték meg július 5. és 7. között a Ianus Kupa elnevezést viselő korosztályos tenisztornát Zilahon, a Városi Sportcsarnok melletti komplexumban.

A Román Tenisz-szövetség versenynaptárában is szereplő tornára, amely a lányok és a fiúk esetében is négy korosztályban (10, 12, 14 és 16 évesek) zajlott, a zilahi teniszezőkön kívül érkeztek versenyzők Nagybányáról, Kolozsvárról, Máramarosszigetről, Aranyosgyéresről, Nagyváradról, valamint Szatmárnémetiből.

A Szatmárnémeti 4 Tennis Sportklubot két tehetséges fiatal sportoló — Baranyai Dóra és Csaholczi Arnold — képviselte, nem is akárhogyan, hiszen mindketten dobogóra állhattak. Arnold a fiúk 14 éves korosztályában a második helyen zárt, miután a torna döntőjében 6:4, 6:2 arányban kikapott a Zilahi CSM teniszezőjétől, Andrei Brisctől. Említésre méltó tény azonban, hogy a szatmárnémeti teniszező egyetlen szettet sem vesztett a fináléig.

Baranyai Dóra a 12 éves lányok versenyében indult, ahol a küzdelmek nem egyenes kieséses rendszerben zajlottak, mindenki játszott mindenkivel. Dóra négy meccsből kettőt megnyert, kettőt pedig kikapott, így végül a harmadik helyen zárta a tornát.

Kozán Attila a két szatmárnémeti teniszező edzője elmondta, hogy mindketten nagyon tehetségesek, ígéretesek. „Dóra és Arnold remekül küzdött hétvégén, elégedett vagyok a játékukkal, de hozzátenném, hogy még az útjuk elején járnak. Hosszútávra tervezek a két teniszezővel és úgy gondolom, ilyen korban még nincsen szükség arra, hogy túlhajszoljuk őket a minél jobb eredményekért, mert ebben az esetben fennáll a veszélye annak, hogy belefáradnak, és időnap előtt abbahagyják a sportot” — vélekedett Kozán Attila.

Az edző hozzátette, hogy ezen a hétvégén Szatmárnémetiben is rendeznek egy rangos tenisztornát a Match Point Sportkomplexumban.