Béla
enyhe intenzitású szitálás

Hozták Temesvárról a kötelezőt

2013.12.01 - 15:49

Tartja pozícióját a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga táblázatának legjobb nyolc csapata között, miután szombaton a Temesvári Danzio otthonában is győzni tudott.

Éles Péter edző tanítványai simán verték Bega–partiakat, az ellenfél csupán az első félidőben jelentett némi veszélyt a szatmári kosárra. Az első tíz perc után négy, a szünetig pedig három pont volt a VSK előnye, azonban fordulás után következett az iskolázás, így az utolsó tíz perc előtt tizennyolcra növelte előnyét a szatmári együttes. Már huszonhat volt a VSK forja, amikor Éles pihenni hívta alapjátékosait, így a végére a Danzio felzárkozott tizenegy pontra.

„Eddigi legfontosabb meccsünket játszottuk és örömteli, hogy most hoztuk a legjobb játékunkat. Fel tudtuk vinni a pályára az összes elképzelésünket, minden téren felülmúltuk az ellenfelünket” – értékelt Éles, aki a következő fordulóban egykori csapata ellen, a Gyulafehérvári CSU ellen játszik. A fehérvári együttesben pályára léphetnek a VSK egykori játékosai, Ane Părău és Khadijah Whittington.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 10. forduló

Temesvári Danzio – Szatmárnémeti VSK 65–76 (14:18, 19:18, 11:26, 21:14). Szatmári pontszerzők: Orosz 25 pont, Kortni 25, Wampler 12, Tarţa–Laza 5, Cutaş 5, Ivan 4