5 °C
szórványos felhőzet

Hullámzó teljesítmény Galacon

2017.03.02 - 06:52

A két romániai játékossal tűzdelt galaci „amerikai válogatott” az utolsó öt percében húzta be a Szatmárnémeti VSK elleni bajnoki mérkőzést. Az újonc Crăciun jó játékkal mutatkozott be, Reed bokaficam miatt nem vállalta a Phoenix elleni játékot.

Sorozatban a második vereségét könyvelte el a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga rájátszásának harmadik fordulójában, ezzel pedig két pontra növekedett a hátránya a táblázatban a szerdai vendéglátójával, a Galaci Phoenix mögött.

A találkozó előtt a két újonc közül az egyik, Alina Crăciun is pályára lépett, de nagy csodát nem várhatunk attól a játékostól, aki eddig csak egy alkalommal edzett együtt új csapattársaival. Mégsem nyújtott rossz teljesítményt bizonyítva, hogy jó döntés volt az ő hozatala a VSK-hoz. Először lépett pályára a VSK színeiben Alexandra Uiuiu is, de a fél éves kiesés meglátszott a játékán. Habár összesen 11 és fél percet játszott, a szebeni lány nem vállalt sokat, két gólpasszt adott, de az egyetlen hárompontos kísérlete célt tévesztett. Ma érkezik az amerikai irányító, Briyona Canty, akitől azt várják, hogy az irányítói poszton pótolják a nagy hiányosságot. De vele együtt sem lesz még teljes a keret, hiszen a sérültek listáját kibővítette Chastity Reed. A csapat eddigi legjobbja még múlt héten, a szép emlékű brassói meccsen szenvedett bokasérülést, de szombaton, a Târgoviște elleni bajnokin így is vállalta még a játékot. Viszont fájdalmai nem enyhültek, így szerdán, Galacon már nem lépett a pályára. Talán szombaton ismét száz százalékos lesz, de pihenőn martad még egy hetet Matea Tavic, három hetet Flavia Ferenczi, illetve legalább hat hetet KD Whittington...

A szerda esti találkozó mégis jól kezdődött Jose Araujo edző tanítványainak, és egy ideig úgy tűnt, hogy a lányoknak sikerül megismételni a múlt heti, „brassói csodát”, amikor öt játékossal is sikerült térdre kényszeríteni az Olimpiát. Az első negyedben 10–2-ről, egy négy perces, 0–11-es sorozat után átvették a vezetést a szatmáriak (10–13), majd Batey Morgan triplája már négy pontot tett a két csapat közé (12–16). Túloldalt Romina Filipnek „sült el a keze” a 6,25-ös félkörön túlról, ezzel ismét a hazaiak vezettek (26–24, 13. perc). Szoros percek következtek, de Oláh Andrea távoli találata zárta az első félidőt, ezzel 37–41-es állásról kezdődhetett a második félidő. Crăciun pontjaival 39–45 volt az eredmény, amikor nagyot fordult a helyzet: a hazaiak négy perces, 19–0-s (!) sorozatával már tetemes volt a VSK hátránya a negyed közepén (58–45). A VSK még feljött ötre (58–53), de az utolsó negyed 64–53-as állásról kezdődött. Laza Enikő pontjai reményt hoztak a szatmári táborba (68–62, 34. perc), viszont Jeanette Jackson triplái mintha teljesen elkábították volna a VSK játékosait. Az amerikai játékos vezényletével a Phoenix három perccel a vége előtt tizenkettővel vezetett (79–67) és eldőlni látszott a játék. Míg a szatmáriak sorra hagyták ki a helyzeteket, túloldalt Erica Covile és Shanice Steenholdt tizennyolc pontot tettek a két csapat közé (85–67). Oláh Andi harmadik triplája és Kristina Baltic pontjai csak „szépségtapaszként” használtak, hiszen a negyven perc végét jelző sípszó 89–72-es végeredménynél szólalt meg.

Szombaton jön a Kolozsvári Universitatea, amely a bajnoki alapszakaszban oda-visszavágón verte a VSK-t. Talán javul a szatmáriak játéka az újoncokkal. Szükség lesz rá, hiszen a bajnokság továbbra is őrült tempóban folytatódik, így sok pihenésre nem lesz lehetőség.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 1. rájátszás, felsőház, 22. forduló

Galaci Phoenix – Szatmárnémeti VSK 89–72 (17:18, 20:23, 27:12, 25:19).

Phoenix (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Rutan (13/3/6), Filip (12/3/2), Dumitrache (7/1/3), Covile (11/11/2), Steenholdt (22/18/3), Jackson (17/2/5), McKenzie (7/9/2).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Crăciun (10/5/0), Oláh (11/3/3), Szmutku (0/2/3), Uiuiu (0/2/0), Laza (19/6/2), Baltic (10/11/9), Batey (22/10/2).