×
2024. 04 20.

Húsz pont előnyt tapsoltak el

2018.02.02 - 22:19

A második helyen, győzelemmel zárta a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga alapszakaszát, viszont Marius Dobă edző tanítványai a CSB Teleorman Alexandriát is nagy izgalmak árán, ráadás öt perc után tudták verni.

Tíz ponttal verte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata péntek este a vendég CSB Teleorman Alexandria együttest, viszont ehhez a győzelemhez ráadás öt percre volt szükség, hiszen a rendes játékidő után egyenlő volt az állás. Ebben az idényben ez a harmadik mérkőzés, amely negyvenöt perc után dőlt el, hiszen korábban a Kolozsvári Universitatea és a Temesvári SCM elleni bajnoki találkozókon is ráadásra volt szükség.

Az utóbbi szatmári meccsek hasonlósága az, hogy a VSK játékosai nem tudtak kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtani negyven percen keresztül. Az utolsó negyed óra rendre az ellenfelé, így magára húzza az ellenfelet. Pénteken viszont húsz pontos előnyt tapsoltak el a lányok. Vagyis, nagyon jól kezdett a VSK, azt a játékot nyújtották, amit vár tőlük a szatmári közönség.

A nyolcszoros Dakar-rali-résztvevő Gyenes Emánuel kezdő dobása után Taneisha Harrison és Kristina Baltic két perc alatt hatot tett a két csapat közé (6–0). Marina Sfîrlea kétszer is betalált távolról, ezzel az ötödik percben héttel vezetett a VSK (14–7), majd az első pihenő előtt Andra Mandache is dobott egy triplát (26–16). A következő hat percben remekül játszott Dobă csapata: a védekező játék hibátlan volt, az ellenfél palánkja alatt pedig Baltic és Marina Solopova remekelt.

Mandache ismét triplázott, majd Harrison pontjaival a 16. percben hússzal vezetett a VSK (44–24). Ezzel viszont hátradőltek a lányok, a rutonos ellenfél pedig azonnal büntetett. A szünetig nyolc pontot dolgoztak le a teleormaniak (46–34), majd kihasználva a szatmáriak ingadozó teljesítményét, a harmadik negyed végére négy pontra jöttek fel (63–59). A második félidő elején egyébként Mandache triplája visszatett tizenöt pont a két csapat közé (53–38), innen jött fel mínusz négyre az ellenfél az utolsó pihenőig.

A 31. percben pedig a vezetést is átvette Mădălin Piperea edző alakulata (63–64), de Solopova szabaddobásaival a 35. percben hattal vezetett a VSK (73–67). Innen is felállt az Alexandria, 13 másodperccel a vége előtt pedig Promise Amukamara egyetlen távoli találata kiegyenlítette a játékot (75–75). Solopova dönthette volna el a meccset az utolsó pillanatban, de a labda levágódott a palánkról, így következhetett a ráadás. Ez az öt perc a VSK-é volt, hiszen a következő Baltic, Porchia Green és Solopova is biztos kézzel dobott, míg az ellenfél csak az utolsó másodpercben Mihaela Mihai révén csak szabaddobásból talál be egyszer.

„Sajnos sok ilyen mérkőzésünk volt, amikor túl korán lazultak el a lányok, azt hittük, hogy kezünkben van a meccs. De időben felébredtek a játékosaim és nyertek. Ezt meg kell értsék, hogy csak úgy lehet hatékonyan játszani, ha elsőtől az utolsó másodpercig kellően összpontosítanak” — ismerte le Dobă.

Tizenegy bajnoki győzelemmel zárta a VSK az alapszakaszt, és ez a siker talán lendületet ad a lányoknak a folytatáshoz – ami majd csak három hét múlva lesz. A következő hetekben ugyanis a válogatottak Európa-bajnoki selejtezőket játszanak.

„Én azt gondolom, hogy a mutatott játék és az eredmények alapján a megérdemelt helyen állunk a táblázatban” — vélte a VSK szakvezetője, aki elárulta, 3-4 szabadnap következik a lányoknak, majd kezdik a készültést az idényhajrára.

Február 22–25-én a Román Kupa nyolcas döntőjével folytatódik az idény Sepsiszentgyörgyön, ahol a negyeddöntős mérkőzést a Gyulafehérvári CS Universitatea ellen játssza majd a csapat. A bajnokság március második hétvégéjén folytatódik, amikor az alapszakasz öt legjobb csapata két tornán játszik majd egymás elleni meccseket, az itt kialakult sorrend pedig meghatározza a rájátszás párosításait. Ezelőtt, március első hétvégéjén viszont a VSK a Női Közép-Európa Liga négyesdöntőjében fog játszani.

„Most már minden mérkőzés döntő lehet, főleg azok, amelyeket a Román Kupában játszunk majd. Mi a vésőkig fogunk küzdeni, és akkor talán sikerült jó eredményt elérni” — tette hozzá az edző.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz. 18., utolsó forduló

Szatmárnémeti VSK – CSB Teleorman Alexandria 86–76 (26:19, 20:15, 17:25, 12:16, 11:1).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Green (7/6/5), Sfîrlea (8/3/0), Mandache (21/7/4), Baltic (17/7/6), Harrison (17/5/3), Miller, Solopova (14/8/9), Lazăr (2/4/0). Vezetőedző: Marius Dobă.

Alexandria (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Amukamara (11/2/1), Voicu (4/7/5), Vrancic (8/4/3), Podar (12/2/2), Bartee (12/5/3), Cooper (17/3/1), Mihai (5/1/4), Grbic (7/7/2). Vezetőedző: Mădălin Piperea.