×
2024. 04 25.

Huszonhárman a rajvonalnál a szatmári autósversenyen

2014.09.14 - 13:52

Sorozatban ötödik éve rendeznek szatmárnémeti futamot a 18. CEC Ori Cup autós tájékozódási és ügyességi Európa–bajnoki idényben, és ezzel párhuzamosan – az előző kiírásokhoz hasonlóan –, ezúttal is megrendezte a Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókja és a Szatmárnémeti Rider’s SK a Someş–Oaş Kupát, amely idén jubilált, hiszen harminc éve zajlik a megyében ez az ügyességi verseny.

Ez utóbbira 12-en neveztek, és két szatmárnémeti volt a leggyorsabb: Florin Stecka mögött Tudor Teuşan zárt a második helyen, míg a temesvári Marius Giurisici a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A bánsági pilóta volt a legjobb romániai pilóta az Eb-futamok ügyességi próbáin is. A 13 csapatot számláló mezőnyben a lengyel Norbert Kuzniak (Renault Clio) zárt az első helyen, mögötte második lett a szlovák Roman Magdolen (Škoda), míg Giurisici (Mitsubishi) bronzérmet szerzett. A lengyel Kuzniak, oldalán Maurycy Skowronskival megnyerte a CEC Ori Cup tájékozódási fordulóit is, megelőzve a cseh Ales Cejka, Petr Dvorsky és a lengyel Maciej Krzewski, Mateusz Krzewski kettőst. A romániai csapatoknak rendezett ACR–Rider’s Kupa tájékozódási versenyben Nelu Căpităneanu. Valentin Nemţanu (Brăila), Kiss Bertalan Krisztián, Adina Colciar (Szatmárnémeti), Tudor Teuşan, Cezar Şipoş (Szatmárnémeti) sorrend alakult ki az első három helyen.

Végezetül a Szatmárnémeti Kupa ügyességi versenyben, ahol az összes, 23 pilóta rajthoz állt, Florin Stecka (BMW) zárt az első helyen Tudor Teuşan (Tico) és Norbert Kuzniak (Renault Clio) előtt.

Mint arról beszámoltunk az Eb 5. (esti) és 6. (nappali) fordulóit rendezték Szatmárnémetiben, a két nap alatt pedig 4 tájékozódási és 4 ügyességi próbát rendeztek, ez utóbbiból egyet szombat reggel a Transilvania sugárúton, a többi hármat pedig az ACR Gorunului utcai gyakorlópályáján.