×
2024. 04 27.

Huszonkét év után ismét törököt vertek a magyarok

2012.10.17 - 17:21

A magyar labdarúgó-válogatott 3–1-re győzte le Budapesten Törökország csapatát, míg Bukarestben a hollandok 4–1-re verték Románia nemzeti együttesét. Ezeknek az eredményeknek köszönhetően Egervári Sándor legénysége a csoport második helyén „telel”.

Egervári Sándor, a magyar labdarúgó–válogatott szövetségi kapitánya szerint a törökök ellen kedd este 3–1-re megnyert világbajnoki selejtezőn az első 20 percet leszámítva sikerült azt játszania a csapatnak, amit előzetesen eltervezett. „Az történt, amit mi akartunk, még azokban a periódusokban is, amikor az ellenfélnél volt többet a labda” – mondta a nemzeti együttest 25. alkalommal irányító szakember. A kapitány hozzátette, továbbra is hisz abban, hogy a D csoportban lesznek körbeverések, szerinte a „hatpontos” meccseken kell nagyon koncentrálni. „A csoport élén a hollandok végeznek majd, reményeim szerint százszázalékosan” – fogalmazott Egervári annak tudatában, hogy az „Oranje” kedd este 4–1-re verte a bukaresti Naţional Arénában Románia válogatottját. A budapesti magyar–török találkozó egyenlítő találatát szerző Koman Vladimir azonban azt mondta, nem szabad a csoport többi csapatának eredményeivel foglalkozni. „Múltkor is beleestünk abba a hibába, hogy másokat figyeltünk, ezt most jobb lenne elkerülni – tette hozzá az orosz FK Krasznodar légiósa. – Persze örülünk, hogy a mi szempontunkból kedvező eredmények születtek a többi meccsen, de nekünk a saját játékunkkal kell foglalkozni.” Egervári csapata 22 éves nyeretlenségi sorozatot szakított meg a törökök ellen, ugyanis a magyar legénység legutóbb 1990. szeptember 5-én egy barátságos mérkőzésen győzte le aktuális riválisát.

A török kispadon érthető volt a csalódottság, ugyanis a hollandok és a románok után a magyarok is verték az „ottománokat”. A helyi sajtó már a románok elleni vereség után cikkezett Abdullah Avci szövetségi kapitány távozásáról, azonban a szakember kijelentette, nem kívánja elhagyni a csapatot. „Ebben a hónapban legalább négy pont megszerzését terveztük, sajnos ebből nulla lett. Ezzel együtt nem gondolom, hogy le kellene mondanom, nem tettünk semmi olyat, ami szégyen vagy bűn lenne” – mondta.

Természetesen a románoknak sem volt okuk az örömre, bár a világbajnoki ezüstérmes hollandok verték a „trikolór”-okat. A pénteki, törökországi 0–1-es siker után ugyanis pontszerzésben bíztak Victor Piţurcă szövetségi kapitány legényei, és az első percek után Torje kapufája csak tovább növelte az önbizalmat. Tătăruşanu hatalmas hibája után azonban vezetést szereztek a keddi vendégek, akik végül 1–4-re hozták a bukaresti meccset. „Meg kell nézzük, hol hibáztunk ezen a meccsen. Nagyon könnyen kaptunk gólokat, és ugyanolyan könnyedséggel puskáztuk el a gólhelyzeteinket. Bosszant az eredmény, tényleg hittem abban, hogy nyerhetünk ezen a meccsen” – nyilatkozta Piţurcă, aki elismerte, a magyar csapattal küzdenek majd a selejtezőt érő második helyért. „Sorsdöntő lesz a tavaszi meccs” – tette hozzá a román szakvezető, ugyanis március 22-én a Puskás Ferenc Stadionban Magyarország – Románia selejtezőt rendeznek.

Vb-selejtező, D csoport

Magyarország – Törökország 3–1 (Koman 31. perc, Szalai 50., Gera 57. – 11-esből, illetve Erdinc 22.)

Románia – Hollandia 1–4 (Marica 39., ill. Lens 8., Martens 28., van der Vaart 45+1. – 11-esből, van Persie 85.)

Andorra – Észtország 0–1 (Oper 56.)

A csoport állása: 1. Hollandia 12 perc, 2. Magyarország 9 (10–5), 3. Románia 9 (8–4), 4. Törökország 3 (4–6), 5. Észtország 3 (1–6), 6. Andorra 0.