2024. 04 27.
6 °C

Idegenben ikszelt a Loki

2014.07.16 - 19:18

A labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörének első mérkőzésén a DVSC-Teva idegenben gól nélküli döntetlenre végzett az északír bajnok Cliftonville-lel. A visszavágóra a jövő héten Debrecenben kerül sor.

Támadólag lépett fel a Debrecen, ám Bódi végül nem jutott el lövésig a 4. percben, majd nem sokkal később Devlin egy hazaadás után eltalálta az ötösön elé ugró Tiszát, de a labda végül kijutott a kapu előteréből.

A Cliftonville először a 13. percben jutott el a Loki kapujáig, akkor azonban több lehetősége is volt egymás után, hogy megszerezze a vezetést. Novakovics előbb Curran lövése után tolta ki a labdát nagyot nyújtózva, majd a szögletet követően Sidibe hibázott óriásit, így Gormley került ziccerbe, ám a kapus ismét védett. Ráadásként a hazaiak a szöglet után is veszélyeztettek, ám a csúsztatott labda elkerülte a kaput.

A DVSC egy Jovanovic-fejessel válaszolt, majd nem sokkal később újra a Fraditól érkező bosnyák légiós próbálkozott, ám az újabb fejest könnyedén fogta Devlin. A 35. percben az addigi legnagyobb helyzetét dolgozta ki a DVSC, amikor Korhut beadásából Bódi lőtt szép mozdulattal, ám Devlin odaért a bal alsóhoz. A szögletből Máté Péter fejelt alig fölé – átvette az irányítást a magyar bajnok, de gólt nem szerzett a szünetig.

Kondás Elemér a szünetben váltott, Tisza helyett Seydi érkezett, ám a másik csatár, Sidibe volt az, aki nagyon közel járt a gólszerzéshez. Bódi passzával Korhut viharzott el a bal oldalon, jó volt a centerezés, ám Sidibe nyolc méterről a lécet találta el, a labda pedig néhány centivel a gólvonal előtt pattant le.

Sorra jöttek a Loki-helyzetek, amelyekben Seydi játszotta a főszerepet: a francia játékos előbb váratlanul labdát szerzett, majd látványos biciklicselek után alig tévesztette el a bal felsőt, aztán Bouadla előkészítése után Devlinnel szembenézve találta el gyengén a labdát.

A hajrában érkezett Mihelic és Zsida, ám jött a Cliftonville is, és Novakovicnak ismét munkába kellett állnia: egyszer a saját hibáját kellett javítania Scannell lövésénél, majd Curran sistergős, de középre tartó labdáját ütötte ki. A hosszabbításban Seydié lehetett volna a csattanó, ám bombája fölé szállt, maradt a 0–0.

A párharc visszavágóját jövő szerdán 21.30-tól rendezik Debrecenben, a jegyek 1000 és 3500 forint közötti áron már megvásárolhatók.