2024. 04 19.

Idegenben ikszelt a Steaua

2014.07.30 - 20:34

A BL–selejtező 3. fordulójának első meccsén a fővárosi együttes 2–2-t játszott.

Nem sikerült győzni a Steaua labdarúgócsapatának a Bajnokok Ligája–selejtező 3. fordulójának első mérkőzésén, Kazahsztánban, a vendéglátó FC Aktöbe ugyanis a hajrában szerzett találattal egyenlítettek, így 2–2-ről folytatódik majd a párharc jövőhéten, Bukarestben.

A szerdai találkozót a házigazda csapat kezdte határozottabban, így a Steaua beszorult a saját térfelére, a bukaresti hálóőrnek, Arlauszkisznak akadt is munkája bőven. De a szünet előtt a románok az első kapura küldött lövésükből gólt szereztek, igaz, ehhez kellett Sidelnikov hibája, a kazah kapus ugyanis Keserű elé mentett, a nagyváradi születésű focista pedig nem hibázott (0–1).

Fordulás után a Steaua kapusa hibázott egy szögletnél, így Korobkin egyenlíteni tudott (1–1). A hajrában Prepeliţă távoli lövése talált be az Aktöbe kapujába, így ismét a Steaua került előnybe (1–2), viszont a lefújás előtt Arzumanian egyenlített (2–2).

Bajnokok Ligája–selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés

FC Aktöbe – Steaua 2–2 (Korobkin 57. perc, Arzumanian 88., illetve Keserű 44., Prepeliţă 78.).