2024. 04 19.
Vidék

Idei második meccsét is elvesztette Tasnád

2019.03.08 - 19:10

A hazai 2-1 után második bajnoki meccsén is két gólt kapott a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata. Kolozsváron, a rutinos Sănătatea elleni találkozón viszont nem sikerült betalálani az ellenfél kapujába.

Nem volt meg a kellő bátorsága a Tasnádi Unirea legénységének, hogy kellő ellenfele legyen az élvonalbeli rutinnal rendelkeső veteránokkal tűzdelt Kolozsvári Sănătatea gárdájának, így Cristian Popa edző fiatal „csikócsapata” elvesztette a Liga 3 17. fordulójának a mérkőzését.

A péntek késő délutáni kolozsvári meccsen a hazaiak az első perctől nekiestek a tasnádiaknak. Anișoreac-nak főszerep jutott abban, hogy az első öt perc után változatlan maradt az eredmény, a bányai származású kapusnak ugyanis kétszer is mentenie kellett, előbb Rada lövésénél, kicsivel később Țârlea ziccerénél.

Az Unirea a középpályán az ellenfél támadásainak a rombolására rendezkedett be. Viszont egyetlen kontrát sikerült csak veszélyes helyzetig vezetni: a 22. percben Parnău vezette a labdát jobb oldalon, a keresztlabdájára viszont késve érkezett Székely.

A félidő végére kiegyenlítette a játékot a tasnádi csapat, és egyre többet tudta tartan a labdát a kolozsvári tizenhatos előtt, azonban csak Parnău jutott el lövésig, de ő messze a kapu fölé bombázott.

Fordulás után nagyobb lendülettel vette harcba magát a Sănătatea, aminek meg lett az eredménye negyed óra után: Roman és Chelaru bal oldali kényszerítőzése után utóbbi az alapvonalhoz közeli helyről gurított a kapu elé, Anișoreac és Bălău egymásra vártak a felszabadító mozdulattal, így Creț elé került a labda, aki 2 méterről, üres kapuval maga előtt nem hibázhatott (1–0).

Két perccel később Chelaru tehetett volna plusz egyet a két csapat közé, de lövését szögletre mentett az Unirea kapusa, a 69. percben viszont tehetetlen volt Anișoreac Dan Matei 25 méterről megeresztett torpedójánál (2–0).

Nem volt reakciója a tasnádiaknak a házigazdák második találatára sem. Palinceacnak volt egy távoli, lepattanó kísérlete, de Lăzăreanu simán fogta, túloldalt pedig Anișoreac-nak volt egy újabb védése a szatmárnémeti születésű Paul Cristian erős lövésénél.

A Sănătatea zsinórban negyedik bajnoki mérkőzését nyerte meg, míg az Unirea fiatal legényei idei második meccsüket is elvesztették.

A találkozó után Cristi Popa érthetően elkeseredve nyilatkozott. A második félidő telyesítményével egyáltalán nem elégedett, szerinte hiányzott a srácokból a bátorság. „Az első félidőben jól játszottunk. Viszont fordulás után félénkek voltak a fiúk. Ez betudható a fiatal kornak és a rutin hiányának is. Nem küzdöttek úgy a fiúk, ahogy arra szükség van egy ilyen rutinos csapat ellen. Nagyon sajnálom, hogy így alakult a meccs. Viszont ezáltal a tordaiak elleni meccsnek még nagyobb a jelentősége, hiszen egyre jobban közelítenek a mögöttünk álló csapatok” — mondta a 39 éves szakvezető.

Az Unirea őrzi a 9. helyét az 5. csoport táblázatában, de pontszámban kiegyenlítette a tasnádi alakulatot a ACS Unu Fotbal Club Gloria Beszterce, amely óriási meglepetésre 3–0-ra nyert otthon az éllovas ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva ellen.

Szombaton 15 órától, a bajnokság 18. fordulójában az Unirea Tasnádon fogadja a Tordai Sticla Arieșul csapatot.

Labdarúgó Liga 3, 5. csoport, 17. forduló

Kolozsvári Sănătatea – Tasnádi Unirea 2–0 (0–0). Gólszerzők: Creț (59. perc), Dan Matei (69.).

Sănătatea: Lăzăreanu – Rada, Dan Matei, Porumb, Țârlea, Ciupe, Chelariu, Paul, Lupu, Roman, Creț. Cserék: Grămadă – Bucur, Gáspár, Tilincă, Paşca, Duca, Szőlősi.

Edzők: Kis Csaba, Dan Matei

Unirea: Anișoreac – Palinceac, Varga, Bălău, Vincze L., Cocian, Panău, Cubaș, Silaghi, Talpoș, Székely. Cserék: . Kerezsi – Vincze D., Puşcaşu, Suciu, Cătună, Călin Pop, Ziman

Vezetőedző: Cristian Popa.

AFC Székelyudvarhely – AFK Csíkszereda 0–1

Dési Unirea – Radnóti CS 5–0

ACS Unu Fotbal Club Gloria Beszterce – ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva 3–0

Marosvásárhelyo SE – Szászmedgyesi Gaz Metan II 0–4