Idén triplázott Kovács Dóra
Utoljára módositva: 2014-12-01 14:56:00

Idei harmadik bajnoki címét szerezte a Szatmárnémeti Unio SK cselgáncsozója, Kovács Dóra, így a szatmárudvari sportolója minden bizonnyal ott lesz az év végén Szatmár megye legjobb három sportolója között.

Terely Mihály edző 17 éves tanítványa vasárnap Nagybányán, a 21 éven aluliak földharc–bajnokságán állhatott a dobogó legfelső fokára, a +63 kilósok megmérettetésének a végén. Dóra szabad volt az első körben (ezt sorsolással döntötték el), majd a második fordulóban egy ploieşti-i ellenfelet vert ippinnal. Az elődöntőben nagybányai lányt győzött le karfeszítéssel, majd a fináléban a Kolozsvári VSK cselgáncsozójánál volt jobb, leszorítással nyert.

Dóra idén a 21 éven aluliak cselgáncs–bajnokságát is megnyerte, de a dobogó legfelső fokára állhatott fel a 18 éves földharc–ob-ján is. Emellett az elmúlt szombaton még begyűjtött egy aranyérmet, viszont az a CS Ploieşti-nek pontozott, ugyanis négy győztes meccsével hozzájárult a parahovaiak cselgáncs csapatgyőzelméhez.