×
2024. 03 28.

Igazi döntő, Victoria-győzelem

2018.06.06 - 20:21

A 19 éven aluliak bajnokságának két legjobb csapata mérkőzött meg szerdán a megyei elsőségért. A Mikolai Turul nagyot küzdött, de a Nagykárolyi Victoria zsinórban negyedik alkalommal nyert.

A frissesség és a rutin döntötte el a megyei bajnoki címet szerdán a 19 éven aluliaknál, a három negyedosztályos széria legjobbjainak tornáján ugyanis a Nagykárolyi VSK Victoria vitte a pálmát — sorozatban negyedik alkalommal.

Szerdán a szatmárnémeti Olimpia-Daniel Prodan Stadionban rendezett fináléban viszont egyáltalán nem volt egyszerű dolga a Tabi Zsolt, Marius Botan edzőpáros legénységének. A Mikolai Turul ugyanis szívós ellenfélnek bizonyult, és kisebb szerencsével meg is nyerhette volna a meccset. Viszont a mikolaiaknak selejtezőt is kellett játszaniuk hétfőn, kedden elődöntőn léptek pályára, tegnap pedig újabb nehéz 90 perc várt Sándor Gyula edző legényeire.

A fáradtság pedig rányomta a bélyegét a srácok teljesítményére a meccs végére, de az mindenképpen említést érdemel, hogy nagyot küzdöttek. Ráadásul a mikolaiak abból is meríthettek, hogy közel két héttel ezelőtt bajnoki fordulóban az idény egyetlen vereségét mérték a Victoriára. Nem tanultak abból a meccsből a nagykárolyiak, így a szerdai meccs első háromnegyed órája Turul-előnyt mutatott: a 43. percben Vasile Oncea szöglete után Paul Maşlinca fejese talált utat Preg Dániel kapujába (0–1).

A fordulás után a Victoria játékosai mezőnyfölénybe maradtak, de csak egy kapufáig jutottak Boldizsár Edmond révén. A 76. percben pedig villámcsapásként érhette a nagykárolyiakat, amikor Radu Varga ziccerből kettőre növelte a Turul előnyét (0–2).

Az utolsó tíz percben összeomlott a mikolai játék, és három nagy védelmi hiba után akár a meccset is eldönthette volna a Viki. Előbb Boldizsár használt ki egy védelmi hibát és szépített (1–2), két perccel később pedig Radu Varga kaszálta el ellenfelét, amiért Ovidiu Mazilu játékvezető 11-est ítélt: Rareş Nyilvan viszont gyengén lőtt, Rareş Pop pedig védett. Két perccel később Cătălin Sabou hibázott és botlasztotta el a károlyit, az újabb 11-est pedig Hevele Márk már nem hibázta el (2–2).

Ez maradt a végeredmény, így következhettek a büntetők: Hevele és Sabou kihagyták az első sorozatot, az ötödik sorozatban pedig Alex Bonea a kapu mellé lőtte a labdát, Varga Márk viszont betalált, így a Victoria nyert.

A nagykárolyiaknak nincs idejük a pihenésre, ugyanis csütörtök délután Nagybányán a máramarosi korosztályos bajnok, a Minaur ellen játszanak megyeközi selejtezőt. Ennek visszavágóját szombaton rendezik Nagykárolyban.

Junior A1 korosztály, megyei döntő

Nagykárolyi Victoria – Mikolai Turul 2–2 (Boldizsár 79., Hevele 84. – 11-esből, illetve P. Maşlinca 43., R. Varga 76.).

11-es rúgásokkal: 4–3.

Victoria: Preg Dániel – Varga Márk, Nyéki Kevin, Claudiu Mihale, Gilbert Ghic, Cătălin Mărneanu, Boldizsár Edmond, Rareş Nyilvan, Bákai Balázs, Raul Koter, Hevele Márk. Cserepad: Claudiu Varga – Schuller István, Alex Babiciu, Renad Silaghi, Hohágyi Alex, Toca Florián, Balog Ferenc. Edzők: Tabi Zsolt, Marius Botan.

Turul: Rareş Pop – Marius Bora, Vasile Oncea, Arnold Bora, Alex Bonea, Viorel Oncea, Cătălin Sabou, Mizsei Zoltán, Varga Máté, Mihai Iurcia, Paul Maşlinca. Cserepad: Mihai Radu Varga, Szőcsi Krisztián, Timotei Cut, Dobos Márk, Moroz Arnold, Onisim Priala, Zsiga Zsigmond. Edző: Sándor Gyula.