×
2024. 04 25.

Ígéretesnek tűnik a VSK

2016.09.25 - 15:12

Hazai közönség előtt, barátságos mérkőzésen arattak sima diadalt a szatmári kosarasok. 69-56-ra győzték le marosvásárhelyi Sirius csapatát.

Péntek este 8 órától újra hazai pályán szurkolhattak a város kosárfanatikusai kedvenceiknek, a Szatmárnémeti VSK női kosárlabda csapatának. Igaz ez még nem a bajnoki rajt volt, csak a szezon nyitány előtti bemutatkozó mérkőzés, viszont a játék atmoszférája és a nézőtér hangulata épp ugyanúgy szikrázott, mint pár éve, egy-egy jeles rangadón.

A péntek esti mérkőzést egy negyedórás nyitóünnepség is megelőzte, ahol a VSK lányai egy ügyesen koreografált, táncos produkcióval lepték meg a közönséget, majd hivatalosan is bemutatták a csapat játékosait, edzőjét és a háttérben dolgozó stábot, akik egy emberként fogják egyengetni a csapat útját a 2016/2017-es idényben. Bemutatkozott a csapat kabalaállata, egy nagy piros macska is.

Az ünnepi nyitóceremónia után a Szatmánémeti VSK meghívásának eleget téve, a román nemzeti liga újonca, a Marosvásárhelyi Sirius is a pályára lépett, jelezve, hogy részükről kezdődhet a találkozó.

Bár a mérkőzés simán végződött, az első negyedet mégis a Sirius erőltette jobban, ugyanis az első dudaszó után 19-18-ra vezettek a vendégek. A második negyed előtti szünetben Jose Miguel Peres Arauyo latinos temperamentummal próbált rendet tenni a hazaiak fejében, akik a második negyedben meg is fordították a találkozót, így félidőben már 37-29 az eredmény.

A harmadik és negyedik negyedekben tovább körvonalazódott a VSK fölénye, így a harmadik játékrészt 56-40-es előnnyel, míg a lefújást 69-56-os eredménnyel zárták a szatmáriak.

A VSK női kosárlabdacsapata: Oláh Andrea, Pop Adina, Ferenczi Flavia, Szmutku Renáta, Laza Enikő, Chastity Monique Reed, Khadijah Ameenah Whittington, Morgan Batey, Bolba Valentina, Baltic Kristina és Alexandra Uiuiu.

Edző: Jose Miguel Peres Arauyo

Másodedző: Pricop Adriana.

A mérkőzést kezdte: Reed, Oláh, Whittington, Laza és Batey.