zápor
1USD = 4.68 RON

Ikeszelt az Astra, otthon kapott ki az ASA és a Loki

2015.07.31 - 07:00

Csütörtök este rendezték a labdarúgó Európa Liga harmadik selejtezőkörének első mérkőzéseit, amelyben egy magyar és két román csapat volt érdekelt. Egyik alakulat sem tudott nyerni.

A Debrecen 3–2-es vereséget szenvedett a norvég Rosenborgtól, a Marosvásárhely 3–0-ra kapott ki otthon a francia Saint-Etienne csapatától, az angol West Ham vendégeként pedig az Astra egy döntetlent tudott kihozni.

Kondás Elemér, a DVSC edzője semmit se bízott a véletlenre, ezért a Loki kezdője tele volt támadó szellemű játékosokkal. Ennek meg is volt az eredménye, kiválóan kezdett a magyar csapat. Az első találat a 33. percben született, Szakály a jobb oldalon középre lőtte a labdát, az érkező Balogh pedig kapásból a bal alsó sarokba lőtt (1–0). A Rosenborg azonnal egyenlíthetett volna, előbb Fredrik Midtsjö a kapufát találta el, aztán Alexander Söderlund a felső lécet. Az 52. percben kontrázni tudtak a vendégek, Tobias Mikkelsen kiváló labdát kapott, Verpecz István későn mozdult ki, a támadó pedig a bal alsóba helyezett (1–1). Az egyenlítés kizökkentette a debrecenieket és hamarosan — Dusan Brkovics szabálytalansága után — Pal André Hollandtökéletesen tekert a hazai kapuba, ezzel átvette a norvég csapat vezetést (1–2). A 87. percben a Rosenborg ismét elment kontrából, melynek zárásaként Mikkelsen okosan elemelte a labdát Verpecz mellett (1–3). A Loki nem omlott teljesen össze, Varga távoli lövése még kijött a kapusról, de a kipattanót Bódi Ádám a jobb alsó sarokba gurította (2–3).

A Marosvásárhely – St Etienne találkozó első 10 perce kiegyenlített játékot hozott. A 14. percben Brandan beadását követően Axenténak sikerült egy ajtó-ablak helyzetet kihagynia, a válasz a másik oldalon azonnal jött, azonban Hamouma a lécet találta el. Pontosabban célzott a 23. percben Diomande, aki egy védhetetlen, 25 méterről eleresztett kapás-lövéssel talált be (0–1). A gól után a franciák továbbra is irányították a meccset, de a következő találatra a második félidőig kellett várni, és ennek sem örülhetett a hazai közönség: a 74. percben Hamoumát 20 méterről egy lekészített labdát vágott a jobb felső sarokba (0–2). Nem egészen 10 perccel később a vendégek csatára duplázni tudott, ezzel beállítva a 3–0-ás végeredményt.

Jól kezdett a West Ham az Astra csapata ellen. A labdabirtoklásban és kapura lövésekben már az első 15 percben jobban álltak a londoniak, mint a román csapat. A 23. percben már a gólok számában is, Enner Valencia fejjel volt eredményes (1–0). A félidő további részeben a cseréken volt a hangsúly, a hazai csapat 2 percen belül kettőt is cserélt, sérülés miatt. A második játékrész elején Mauro Zarate növelte csapata előnyét egy csodálatos szóló végén (2–0). Amikor már minden elveszettnek látszott, Collins sikeresen begyűjtött két sárgát 5 percen belül és a játékvezető kiállította. Az emberelőnyt sikerült kihasználniuk a vendégeknek, a 71. percben Boldrin szépíteni tudott (2–1), a 82. percben pedig Ogbonna öngóljával sikerült az egyenlítés is (2–2).

EL-selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés

Debreceni VSC – Rosenborg 2–3 (Balogh 33. perc, Bódi 90., illetve Mikkelsen 52., Helland 58.,Mikkelsen 87.)

Marosvásárhelyi ASA – St. Etienne 0–3 (Diomande 24., Hamouma 75., 83.)

West Ham United – Astra Giurgiu 2–2 (Valencia 23., Zarate 51., illetve Boldrin 71., Ogbonna 82. – öngól; piros lap: Collins – 59. perc, Astra).