2024. 03 28.
Vidék

Iksz az éllovassal, veretlen marad Tasnád

2018.09.29 - 22:37

Osztozott a félidőkön a Tasnádi Unirea és a Nagybányai Minaur a 6. forduló rangadóján: az első a hazaiaké volt és gólt szereztek, a második játékrészt a vendégek uralták, ők is betaláltak.

Döntetlent játszott idehaza a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a Liga 3 5. csoportjának rangadóján, így az eddigi éllovas Nagybányai Minaurral együtt őrzi veretlenségét a szériában.

Szombaton, a 6. forduló találkozóján mindkét csapat óvatosan kezdett. Az első negyed órában csak egy-egy, a kaput el nem találó lövést jegyezhettünk mindkét oldalon. Ezután viszont átvette az irányítást a tasnádi alakulat, és a 18. percben a vezető találat is meglehetett volna: Székely Krisztián fejese után Alex Gudea a pipáról kanalazta ki a labdát. Nem sokkal később Denis Cubaș lövésénél is nagyot nyújtózott Gudea, hogy szögletre mentsen, de a 31. percben már nem volt ilyen szerencséje Raul Stanciu büntetőjénél. Azelőtt ugyanis Denis Lihet kaszálta el Pavel Nemeșt a nagybányai tizanhatoson belül, amiért a marosvásárhelyi játékvezető, Claudiu Ștef 11-est ítélt. Stanciu jobbra rúgta, Gudea a másik irányba vetődött, így az Unirea megszerezte a vezetést (1–0).

A vendégeknek két kaput eltaláló lövése volt az első félidőben, amit Florin Görbe gond nélkül fogott. Fordulás után viszont ennél sokkal több dolga volt a tasnádi kapusnak. Ennek elsősorban az volt az oka, hogy az Unirea játékosai visszazártak a védelembe, és teljesen feladták a támadójátékot. Cristian Popa vezetőedző legényei magukra húzták az ellenfelet, és csak idő kérdése volt, hogy meginogjon a tasnádi védelem. A 64. percben Görbe még védeni tudta Kis Lóránt fejesét, négy perccel később viszont már a szerencse is elpártolt: a Szatmárnémeti Olimpia korábbi játékosának, Ciprian Durușnak a jobb oldali szögletére érkezett Kis, aki a felső lécre fejelt, de a labda a gólvonalon belülre pattant (1–1).

Felpörgette a vendégeket az egyenlítő találat, a tasnádiak pedig nem tértek magukhoz. Az ellenfél kapuja előtt folyamatosan eladták a labdát, így a máramarosaik egyértelmű mezőnyfölényben játszhattak. Lövéseik viszont vérszegények voltak, így nem sikerült a győztes gólt megtalálni.

Az Unirea a második félidőben csak egyszer tudott kapura rúgni: a 88. percben Parnău Márk sarkazott közelről, de Gudeát ezzel nem lehetett becsapni.

A pontszerzés ellenére az Unirea visszcsúszott a 6. helyre. De javíthat pozícióján a következő fordulóban, amikor a nyeretlen Dési Unirea vendégei lesznek.

Liga 3, 5. csoport, 6. forduló

Tasnádi Unirea – Nagybányai Minaur 1–1 (1–0)

Gólszerzők: Stanciu 31. perc (11-esből), illetve Kis 68.

Unirea: Görbe – Varga, Palinceac, Vincze L., Bălău, Cubaș, Parnău, Székely (Bolba, 87. perc), Nemeș, (Silaghi, 73.), Ciul (Cocian, 83.), Stanciu (Anton, 74.). Vezetőedző: Cristian Popa.

Mianur: Gudea – Duruș, Kis, Simion, Lupu, Giurgiu, Balmoș, Lihet (Tutuța, 46. perc), Șerban (Boje, 46.), Bococi (Chiș-Toie, 46.), Feraru (Bandula, 63.). Vezetőedző: Dorin Toma.

AFK Csíkszereda – Kolozsvári CFR II 3–0

Szászmedgyesi Gaz Metan II – AFC Székelyudvarhely 1–3

Szászrégeni Avântul – MSE Marosvásárhely 3–1

Kolozsvári Sănătatea – Tordai Sticla Arieşul 2–1

ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva – Radnóti CS 7–0

AFC Szászhermány – Dési Unirea 2–2

Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Besztercei Unu Fotbal Gloria 1–0