Innen nincs kiút: kieső helyen az Unirea
Utoljára módositva: 2019-05-13 13:18:54

Hiába a korai gólszerzés, a vendégek egyenlítettek, a hajrában pedig fordítottak, így az AFC Szászhermány helyet cserélt a táblázatba a Tasnádi Unireával, és kieső pozícióba küldte a szatmáriakat. Csak a csoda segíthet az újabb helycserén.

Elvesztette a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata az AFC Szászhermány elleni kiesés elleni rangadó mérkőzést, így úgy tűnik, hogy a szatmári alakulatnak az utolsó két divíziós meccse következik május 25-ig.

A két együttest egy pont választotta el a táblázatban a szombati mérkőzés előtt. A tasnádiak álltak jobban, ráadásul hazai pályán fogadták a brassóiakat, így minden okuk megvolt arra, hogy bízzanak egy jó eredményben. Ráadásul a 4. percben Székely Krisztián egy szép találattal a vezetést is megszerezte: egy keresztlabdát vett át a vendég 16-oson belül, majd bal lábra helyezte a lasztit, és balról a hosszúra vágta, az oldallécről pedig a hálóba kötött ki a játékszer (1–0).

Hátrányban viszont felébredt a rutinos játékosokkal felálló Szászhermány és átvette az irányítást. Többszöri próbálkozás után a 26. percben Radu Leonte kevés híján egyenlített, de ekkor még a felső léc mentett. De egy ellentámadás végén akár a tasnádiak is betalálhattak volna, viszont ziccerben Székely rávezette a labdát a kapusra, Virág Szilárd lövése pedig célt tévesztett. Végül a vendégek fölénye góllá érett: a 34. percben Diego Alupoie a 16-os bal sarkából erőteljesen, laposan rúgott, mire Ioan Anișoreac leért volna, a labda már rég a hálóba landolt (1–1).

A fordulás utáni első percekben úgy tűnt, hogy a Tasnádnak van ereje felállni, Angelo Cocian lövése pedig centikkel ment a kapu fölé. Ezzel viszont a lehetőségek száma – egyelőre – el is fogyott, ugyanis akár hányszor került a kapu elé az Unirea játékosa, a kapura lövés elmaradt, vagy vérszegény volt az ereje. Az is igaz, hogy a szatmári gárdából szombaton hiányzott egy befejező ember: Vincze Dávid a meccs napján közölte, hogy egyéb teendői miatt nem utazik Pusztadarócról Tasnádra, míg Alex Talpoș családi esemény miatt kellett haza utazzon.

Szászhermány maradt a veszélyesebb csapat a pályán, Anișoreacnak így bőven akadt munkája. Az 56. percben ismét a felső léc segített a tasnádiakon, amikor egy kipattanó lövésre érkezve Bogdan Roșu közelről, fejjel nem találta el a kaput.

A hajrában az ötletekből, de legfőbb képen az erejéből fogyott ki a tasnádi alakulat. Már a 39 éves Marius Bălău is többször felfutott a védelemből, hogy segítse az Unirea támadásait, viszont eredménytelenül. A frissebbnek tűnő ellenfél így megadta a kegyelemdöfést: David Netbai Bălăut és Laurențiu Cătunát is megforgatta a tasnádi védelemben, majd a szédítő mozdulatok után ziccerből rúgta a lasztit a kapuba (1–2).

A végén még a 38 éves Marian Constantinescu két nagy helyzetet is kihagyott, így maradt a vendégek 2–1-es sikere, akik ezzel elvileg biztosították helyüket a Liga 3-ba. Az így szerzett három ponttal ugyanis megelőzték a táblázatban a Tasnádon, és az utolsó két fordulóban a csodával határos módon veszíthetik el ezt a pozíciót: Tasnád május 18-án az éllovas Csíkszeredát fogadja, 25-én pedig a 4. Barcarozsnyó vendége lesz.

Ezt követően kiderül, hogy Tasnád önkormányzata mennyire akarja, hogy az Unirea megmaradjon a Liga 3-ban. Mivel megtörténhet, hogy a román szövetség – az előző évek gyakorlatát bevetve – visszahív a harmadik vonalba a most kieső csapatok közül, hogy egészítse ki a mezőnyt. Az 5. csoportban két példa is van rá: a Dési Unirea már háromszor, a Radnóti CS pedig kétszer esett ki a Liga 3-ból, de még mindig a divíziós bajnokságban szerepelnek…

Liga 3, 5. csoport, 28. forduló

Tasnádi Unirea – AFC Szászhermány 1–2

Gólszerzők: Székely (4. perc), illetve Alupoe (34.), Netbai (73.).

Unirea: Anișoreac – Bălău, Parnău, Varga, Cătuna, Cubaș, Silaghi, Virág (Suciu, 80. perc), Călin Pop (Palinceac, 66.), Cocian, Székely.

Szászhermány: László – R. Roșu, Forika, Damian, Voicu, Minciună, Leonte, B. Roșu (Netbai, 64. perc), Alupoie (Rotaru, 90+3.), Buga (E. Popa, 31.), Constantinescu (Plumb, 90.).

AFK Csíkszereda – Nagybányai Minaur 0–1

Unu Fotbal Club Gloria Beszterce – Dési Unirea 3–1

Marosvásárhelyi SE – AFC Székelyudvarhely 0–2

Sticla Arieşul Torda – Radnóti CS 4–4

Kolozsvári Sănătatea – Kolozsvári CFR II 3–2

Szászrégeni Avântul – Fotbal Comuna Lénárdfalva 1–0

Olimpic Cetate Barcarozsnyó – Szászmedgyesi Gaz Metan II 3–0 (a mérkőzés az 5. percben félbeszakadt, ugyanis a vendégcsapat ekkor 6 játékokkal maradt a pályán, és már nem volt cserelehetőség).

1 Csíkszereda 28 21 4 3 77–17 67
2 Lénárdfalva 28 20 2 6 83–30 62
3 Minaur 28 15 9 4 44–20 54
4 Barcarozsnyó 28 16 4 8 34–26 52
5 Sănătatea 28 14 5 9 45–30 47
6 CFR II 28 13 7 8 61–41 46
7 Torda 28 13 7 8 46–34 46
8 Szászrégen 28 13 7 8 41–29 46
9 Beszterce 28 11 7 10 41–37 40
10 Székelyudvarhely 28 10 5 13 36–38 35
11 Dés 28 8 8 12 40–40 32