Tivadar
10 °C

Ismét a Real Madrid nyerte az európai Szuperkupát

2017.08.09 - 06:56

Későn ébredt az Európa Liga-győztes Manchester United csapata a Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid elleni mérkőzésen, így a spanyol királyi gárda megérdemelten nyert Szkopjéban, a labdarúgó európai Szuperkupa-mérkőzésen.

A Bajnokok Ligája legutóbbi két kiírását megnyerő Real Madrid sikerével zárult az európai Szuperkupáért zajló összecsapás, a spanyolok 2–1-re megverték az Európa Liga-győztes Manchester Unitedet.

Még az előjelek sem szóltak az MU és menedzsere, José Mourinho mellett: a legutóbbi nyolc alkalomból hétszer spanyol csapat nyerte meg a Szuperkupát, ráadásul a portugál szakember még sohasem tudott nyeri a Real Madrid ellen, egy döntetlen mellett három vereségre futotta a kedd esti meccset megelőzően.

A statisztika persze önmagában mit sem ér, tudta ezt a Real is, amely gyorsan magához ragadta a kezdeményezést. Az első lehetőség ennek ellenére az angolok előtt adódott: Romelu Lukaku a rosszul kijövő Keylor Navas elől fejelte el a labdát az 1. percben, a madridiak szerencséjére nem lett nagyobb veszély a helyzetből.

A spanyolok Gareth Bale révén majdnem góllal válaszoltak a manchesteri lehetőségre, a walesit azonban meglepte, hogy megtalálta őt a labda, így a kapu mellé pöckölt az ötösről. A 16. percben Toni Kroos sarokrúgása után Casemiro a lécről visszapattanó fejessel jelezte, hogy támadásban is figyelni kell rá, ennek nyomatékosításaképpen néhány perccel később megszerezte a vezetést csapatának: egy kipattanó labda Dani Carvajalhoz került, a spanyol bekk pazarul tálalt a brazil középpályás elé, aki szép mozdulattal továbbította a labdát a bal alsóba (1–0). A Real egyébként sorozatban a 66. tétmeccsén talált be, ez topligás futórekord.

A fordulás után is a spanyol gárda uralta a mezőnyt, amelynek nem sokára meg lett az eredménye: Isco és Bale kényszerítőjét követően előbbi kapta meg a labdát hat méterre a kaputól, és nem is hibázta el a ziccert, higgadtan a bal alsóba lőtt (2–0).

A manchesteriek szinte rögtön egyenlíthettek volna, Paul Pogba azonban nagy helyzetben nem túl jó fejessel tesztelte Navast, Lukaku viszont még ennél is nagyobb helyzetet hibázott el, amikor a kipattanót az égbe bombázta.

Nem sokon múlt, hogy Bale újabb góllal lezárja a trófea sorsát, a walesi azonban a lécre bombázott, ez pedig különösen fájó lehetett a Madridnak, mivel az újabb helyzetét már nem hibázta el Lukaku: Matics lövését rossz helyre ütötte Navas, pont a középen érkező belga elé, aki közeli találatával visszahozta a manchesteri reményeket (2–1).

A szépítés után fellelkesült Mourinho együttese, a hajrában pedig Marcus Rashford előtt adódott az egyenlítési lehetőség, de a fiatal brit ziccerénél Navas némiképp jóvátéve korábbi hibáját és óriási bravúrral az alapvonalon túlra tolta a labdát.

Így a Real Madrid nyerte meg az európai Szuperkupát, története során negyedszer. Zidane lett az első, aki játékosként és vezetőedzőként is két alkalommal hódította el a trófeát, míg a Real sorozatban 11. nemzetközi döntőjét vívta meg sikerrel – legutóbb 2000-ben, a Boca Juniors elleni Interkontinentális kupán vallott kudarcot.

Mourinho negyedik európai Szuperkupa-meccsét is elbukta, és továbbra is nyeretlen korábbi csapata ellen.

Európai Szuperkupa, Szkopje

Real Madrid – Manchester United 2–1 (1–0).

Gólszerzők: Casemiro (24. perc), Isco (52.), illetve R. Lukaku (62.).

Real Madrid: K. Navas – Carvajal, Varane, S. Ramos, Marcelo, Modric, Casemiro, Isco (Lucas Vázquez, 74. perc), Kroos, Bale (Marco Asensio, 74.), Benzema (Cristiano Ronaldo, 83.). Vezetőedző: Zinédine Zidane

Manchester United: De Gea – A. Valencia, Lindelöf, Smalling, Darmian, Ander Herrera (Fellaini, 56.), Pogba, Matics, Mhitarjan, R. Lukaku, Lingard (Rashford, 46.). Menedzser: José Mourinho.