Ismét a „régi” az Olimpia
Utoljára módositva: 2014-09-28 14:24:02

A 89. percben, 11-esből kapott góllal vesztett az FC Olimpia csapata a CS Mioveni vendégeként. A másodosztályos bajnoki találkozó utolsó öt percét emberhátrányban játszották a szatmáriak.

Muntean (sárga mez) és társai halvány teljesítményt nyújtottak vasárnap

Csak a koncentráció hiányon érződött meg a CS Mioveni csapatán, hogy csütörtökön Román Kupa–mérkőzést játszott és nyert a címvédő Astra Giurgiu ellen, az erőnléti főlény ugyanis egyértelmű volt vasárnap, a Szatmárnémeti FC Olimpiával szemben.

Cosmin Bodea vezetőedző abban bízott, hogy felül tud majd kerekedni csapata egy fáradt alakulattal szemben, ezzel szemben a tegnapi másodosztályos találkozón a szakvezető defenzív felállásban küldte pályára a csapatát. Így gyakorlatilag az FC Olimpia nem veszélyeztetett az ellenfél kapuja előtt, míg a vendéglátó CS Mioveni a tartalék erejéből tudta betömörítette a szatmári térfélre a „sárga–kékeket”. Az első félidő eseménytelensége után a második játékrészben az Argeş megyei együttes megrohamozta Anca–Trip kapuját. Az Olimpia hálóőrének a bravúros védései és a szerencsére is szükség volt, hogy az eredmény ne változzon. Viszont a védekező játéknak megvannak az hátrányai is, ugyanis a szatmári legények szabálytalankodásokkal próbálták szabdalni a játékot: Villand, Iuhas, Gavrilescu, Mureşan és Burlacu is „besárgult”. A végén már mentálisan is összeomlott a csapat: a rutinosnak nevezett Burlacu cserben hagyta a kollégáit, amikor kapust megszégyenítő módon kézzel vetődött egy, a kapura tartó labda után. Természetesen Sergiu Popa nagyenyedi játékvezető a második sárga lap felmutatása után kiállította a hátvédet és 11-est ítélt, ugyanis a „rutinos” labdarúgó a saját büntető térfelén belül feküdt rá a lasztira. Vintilă értékesítette a pontrúgást, így a CS Mioveni teljesen megérdemelten zsebelte be a hajrában a három pontot, mivel a fennmaradó öt percben (négy perc volt a ráadás) sem veszélyeztetett az Olimpia.

Bodea úgy véli, hogy a csapata megérdemelt volna egy pontot ezen a találkozón. „Ellentámadásokra rendezkedtünk be, volt is két nagy helyzetünk az első félidőben, amikor Villand és Gavrilescu állt közel a gólszerzéshez. De az ellenfélnek nagyon jó, gyors játékosaik vannak, ezért a védelmet kellett erősíteni. Úgy gondolom, ezen a meccsen megérdemeltünk volna egy pontot” – vélte az Olimpia vezetőedzője.

A következő fordulóban, szombaton hazai pályán játszik a szatmári legénység, a CSM Râmnicu Vâlcea lesz az ellenfél.