2024. 04 26.
14 °C

Ismét bejutott a Final Fourba a Veszprém

2016.05.02 - 05:27

Sorozatban harmadszor jutott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe az MVM Veszprém.

A bakonyi együttes az idegenbeli háromgólos sikert követően a negyeddöntő szombati visszavágóján 30-30-as döntetlent játszott a vendég macedón Vardar Szkopjéval. A Veszprém így 59–56-os összesítéssel jutott a május 28-29-i kölni négyes döntőbe. A másik szombati visszavágón a Veszprém tavalyi döntős ellenfele, a címvédő Barcelona hazai pályán hiába nyert három góllal, a THW Kiel két találatot megőrzött az első mérkőzésen megszerzett ötgólos előnyéből, így a német együttes jutott be a Final Fourba. Ott lesz még a kölni tornán a lengyel Kielce is, amely a németországi döntetlen után hazai pályán egy góllal verte a vendég Flensburg-Handewittet. Vasárnap a Paris Saint-Germain negyedikként harcolta ki a döntős szereplést: miután hazai pályán a PDD Zagreb nyolc góllal kapott ki a francia vendégétől, a visszavágón döntetlent játszottak Párizsban, de ez kevés volt a továbbjutáshoz.

Az elődöntő sorsolását kedden rendezik.

Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó

MVM Veszprém – Vardar Szkopje 30–30 (12-14); továbbjutott: a Veszprém 59–56-os összesítéssel.

Barcelona – THW Kiel 33–30 (13–14). Tj.: a Kiel, 59–57-es összesítéssel.

Kielce – Flensburg-Handewitt 29–28 (14–13). Tj.: a Kielce, 57–56-os összesítéssel.

Paris Saint-Germain – PDD Zagreb 32–32 (16–13). Tj.: a PSG 60–52-es összesítéssel.

Fotó: Nemzeti Sport